Trwa ładowanie...

Sony decyduje. Nowe gry na PlayStation 4 muszą działać na PS5.

Sony poinformowało deweloperów i wydawców gier, że wszystkie nowe gry wydane pod koniec generacji PlayStation 4 będą musiały działać na PS5. Odwrotnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Tytuły pisane pod PlayStation 5 mogą nie doczekać się wersji na PS4.

Sony decyduje. Nowe gry na PlayStation 4 muszą działać na PS5.Źródło: Flickr
d3xwlre
d3xwlre

Japońska firma Sony podjęła decyzję odnośnie premier gier na obecną i nadchodzącą generację konsoli PlayStation. Koncern poinformował deweloperów i wydawców, że najnowsze tytuły na PS4 będą musiały być kompatybilne z konsolą nowej generacji PlayStation 5.

Jak donosie serwis "Eurogamer", wszystkie produkcje tworzone z myślą o PlayStation 4, które zostaną wydane po 13 lipca 2020 roku będą musiały działać również także na PS5. Jeżeli deweloperzy nie spełnią tego warunku, ich gra nie otrzyma certyfikacji, w efekcie czego nie zostanie dopuszczona do dystrybucji.

Sony już wcześniej informowało, że jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów tego roku "The last of us 2" będzie dostępny również na PlayStation5. Według doniesień zagranicznych mediów, podobny los czeka drugą świetnie zapowiadającą się grę pod tytułem "Ghost of Tsushima".

Co z grami na PlayStation 5?

Wszystko wskazuje na to, że ku rozczarowaniu posiadaczy PlayStation 4, sytuacja nie będzie działała odwrotnie. Gry pisane na zlecenie Sony z myślą o konsoli nowej generacji, najprawdopodobniej nie będą działały na PS4.

d3xwlre

Przypuszczenia graczy mają potwierdzić słowa dyrektora generalnego Sony Interactive Entertainment Jima Ryana. Mężczyzna w wywiadzie dla serwisu "GamesIndustry" zasugerował, że tytuły dedykowane PS5, mogą działać wyłącznie na konsoli nowej generacji.

- Zawsze mówiliśmy, że wierzymy w pokolenia. Uważamy, że gdy zadajemy sobie trud stworzenia konsoli nowej generacji, powinna ona zawierać funkcje i korzyści, których nie obejmuje poprzednia wersja. Naszym zdaniem ludzie powinni tworzyć gry, które mogą w pełni wykorzystać te funkcje - mówił Jim Ryan.

Przypomnijmy, że już 4 czerwca zobaczymy pierwszą prezentację gier dostępnych na konsolę PS5. Premiera najnowszego urządzenia od Sony odbędzie się najpewniej w okolicach Świąt Bożego Narodzenia.

d3xwlre
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xwlre
Więcej tematów