Trwa ładowanie...
d2b2jok

Gry na PlayStation 5 nie będą działać na PS4? "Wierzymy w generację"

Gry pisane na zlecenie Sony z myślą o konsoli PlayStation 5, najprawdopodobniej nie będą działały na PS4. Wskazują na to ostatnie słowa dyrektora generalnego Sony Interactive Entertainment. - Zawsze mówiliśmy, że wierzymy w pokolenia - mówił Jim Ryan.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gry pisane na PlayStation 5 mogą być dostępne wyłącznie na konsolę nowej generacji
Gry pisane na PlayStation 5 mogą być dostępne wyłącznie na konsolę nowej generacji (Flickr)
d2b2jok

Chociaż o PlayStation 5 wiemy coraz więcej, to konsola nowej generacji wciąż skrywa przed nami pewne tajemnice. Do największych z nich należy z pewnością pytanie o gry pisane z myślą next-genie. Internauci podejrzewają, że najnowsze produkcje nie zadziałają na PS4.

Ich przypuszczenia mogą potwierdzić słowa dyrektora generalnego Sony Interactive Entertainment Jima Ryana. Mężczyzna w wywiadzie dla serwisu "GamesIndustry" zasugerował, że tytuły pisane na zlecenie japońskiego producenta z myślą o PS5, mogą działać wyłącznie na konsoli nowej generacji.

d2b2jok

- Zawsze mówiliśmy, że wierzymy w pokolenia. Uważamy, że gdy zadajemy sobie trud stworzenia konsoli nowej generacji, powinna ona zawierać funkcje i korzyści, których nie obejmuje poprzednia wersja. Naszym zdaniem ludzie powinni tworzyć gry, które mogą w pełni wykorzystać te funkcje - mówił Jim Ryan.

Sprawa wygląda inaczej w przypadku największego konkurenta Sony - Microsoftu. Wiemy, iż tytuły tworzone pod Xbox Series X mają działać także na modelach Xbox One.

Warto przypomnieć, że już 4 czerwca zobaczymy pierwszą prezentację gier dostępnych na konsolę PS5. Sony poinformowało o wydarzeniu za pośrednictwem swojego bloga oraz opublikowało wideo w kanałach social media. Konsola nowej generacji powinna trafić do sprzedaży w okolicach Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj także: The Last of Us 2 dostępne na PlayStation 5? Sony zabrało głos

d2b2jok

Podziel się opinią

Share
d2b2jok
d2b2jok
Więcej tematów