Trwa ładowanie...

World of Warcraft. Rzadki przedmiot sprzedany za prawie 15 tys. zł

Drogie przedmioty do gier online niby już nikogo nie dziwią, ale i tak duże transakcje przyciągają uwagę. Tym razem kupiec wydał niemałą sumkę na peta, czyli wirtualnego towarzysza w słynnym w World of Warcraft.

Share
World of Warcraft Classic
World of Warcraft ClassicŹródło: Blizzard
d4iqeny

Jak pisze serwis MMORPG.pl, to Tyrael's Hilt - jeden z najrzadszych, towarzyszących stworków w całej historii "World of Warcraft". Skąd tak ogromna kwota?

Tyrael's Hilta można było dostać wyłącznie w 2008 roku w czasie serii imprez pod znakiem World Wide Invitational 2008. Rozdano tam łącznie 8000 kodów-zdrapek, a po użyciu kodu i przypisaniu peta do konta, nie dało się go przekazać czy sprzedać innemu graczowi. No, chyba że sprzedając całe konto do gry.

d4iqeny

Okazuje się, że część zdrapek przetrwała w nienaruszonym stanie do dzisiejszego dnia. Jeden ze sprzedawców na eBayu miał do sprzedania aż trzy nieużyte zdrapki, a każdą z nich wycenił na sumę 3799 dolarów, czyli ok. 14 250 złotych. I - wszystkie zeszły na pniu.

Tyrael’s Hilt eBay
World of Warcraft - Tyrael’s HiltŹródło: eBay

Sam pet jest miniaturką Tyraela, archanioła ze świata innej gry Blizzarda - "Diablo".

Chociaż World of Warcraft wyszło w 2004 roku, jego popularność nie słabnie. Ani zainteresowanie drogimi zakupami. Podczas jednej z dyskusji na oficjalnym forum gry, okazało się, że jeden z graczy zapłacił za jeden przedmiot 198 tysięcy sztuk wirtualnego złota, czyli ponad 20 tysięcy złotych. Przedmiotem transakcji był wyjątkowo rzadki miecz "Gressil, Dawn of Ruin".

Z kolei sama gra jest ciągle aktualizowana. W listopadzie doczekaliśmy się dodatku "Shadowlands" (świetnie ocenionego przez naszego recenzenta), który będzie przez długi okres aktualizowany.

d4iqeny

Jednocześnie Blizzard wspiera "World of Warcraft Classic", czyli odświeżone, stare części sagi MMORPG. Wkrótce zobaczymy dodatek "The Burning Crusade".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4iqeny

Podziel się opinią

Share
d4iqeny
d4iqeny
Więcej tematów