Trwa ładowanie...

Karta Pokemon sprzedana za 220 tysięcy dolarów. Kupił ją znany raper

Raz na kilka miesięcy, w sieci pojawia się informacja o ogromnej kwocie zapłaconej za kartę Pokemon. Tym razem obyło się bez rekordu, ale było bardzo blisko.

pokemonpokemonŹródło: Getty Images
d17x4es
d17x4es

Istnieją karty Pokémon na tyle rzadkie, że kolekcjonerzy płacą majątek, aby je zdobyć. Przykładowo, w lipcu tego roku kartę "Pikachu Illustrator" sprzedano za 230 tysięcy dolarów. To przedmiot najrzadszy i najbardziej ceniony przez kolekcjonerów kart Pokemon. Równie drogie mogą być karty z serii "Pokemon Trainer".

Wygląda na to, że do grona 5 najdroższych kart Pokemon należy dołączyć nową kartę. W ten weekend na łamach Iconic Auctions, za "PSA 10 Base Set 1st Edition Charizard" pewien raper umieścił zwycięską ofertę wynoszącą 183812 dolarów. Łącznie, po doliczeniu wszystkich kosztów i podatku, Logic, znany też jako Sir Robert Bryson Hall II, zapłacił około 220 tysięcy dolarów. To równowartość około 830 tysięcy złotych.

Karta Pokémon sprzedana za 220 tysiące dolarów - raper tłumaczy, dlaczego tyle wydał

Raper bez problemu wyłożył taką kwotę. Niedawno wydał swój ostatni album, a w przedsprzedaży jego nowa płytę zamówiono już 221 tysięcy razy. To też nie pierwszy jego zakup, jeśli chodzi o karty Pokémon. Niedawno wydał 23 tysiące na zakup nieotwartych wcześniej tzw. pakietów. 

"Kiedy byłem dzieckiem, absolutnie kochałem Pokémony, ale nie było mnie stać na karty" - napisał Logic w sobotnim poście na Instagramie. "Teraz jako dorosły, który zaoszczędzał każdy zarobiony grosz, cieszę się z czegoś, co kochałem od dzieciństwa, teraz w dorosłości to jest kupowanie czegoś, czego nigdy nie mogłem mieć" - dodaje Logic.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d17x4es
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17x4es
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj