Trwa ładowanie...

5 najdroższych kart Pokemon. Sprawdź, czy nie masz ich na strychu

Karty do gry Pokemon niegdyś można było znaleźć w każdym sklepie. Dzisiaj, za niektóre z nich, kolekcjonerzy są w stanie płacić niebotyczne sumy. Oto pięć najdroższych kart Pokemon. Za równowartość ostatniej z nich można kupić lot w kosmos. I jeszcze sporo zostanie.
Share
pokemon
pokemonŹródło: Getty Images
d20c6fv

#5 Pikachu z 1999 roku "red cheeks"

 Pokemon
Źródło: Pokemon

Pikachu to najsłynniejszy i najbardziej rozchwytywany z Pokemonów. Nic dziwnego, że wszelkie powiązane z nim karty mogą być dziś sporo warte, a szczególnie, jeśli wiąże się z nimi ciekawa historia. Podczas wydawania niektórych edycji kart, kilka serii z Pikachu zostało źle wydrukowanych. Jedną z nich jest właśnie ta przedstawiająca żółtego stworka z czerwonymi policzkami - tak opisują ją kolekcjonerzy. Taką kartę w nienaruszonym stanie i nigdy nie odpakowaną sprzedano niegdyś za 700 dolarów.

d20c6fv

#4 Pikachu "NON-Holo Mint" z 1995

 Pokemon
Źródło: Pokemon

Już przy tej karcie wchodzimy na wyższy poziom wartości, bowiem za powyższego Pikachu z 1995 roku trzeba teraz zapłacić 3000 dolarów (11 tysięcy zł). Karta wygląda na bardzo prostą i właściwie niczym się nie wyróżnia. Nie błyszczy, nie jest pokryta laminatem. Mimo to, jest bardzo rzadka i poszukiwana, o ile ktoś posiada ją w idealnym stanie. Być może warto sprawdzić, czy nie macie jej w swojej kolekcji.

#3 Pikachu wydany z okazji premiery pierwszego filmu

 Pokemon
Źródło: Pokemon

To kolejny przypadek, kiedy błąd w druku spowodował, że karta ze względu na swoją oryginalność stała się bardzo ceniona. Jest ich niewiele i podobnie jak w przypadku Mint z 1995, trzeba za nią zapłacić 3000 dolarów (11 tysięcy zł).

d20c6fv

Zobacz też: Sprzedał karty Pokemon z dzieciństwa. Zarobił 414 tys. złotych

#2 Pokemon Trainer - warta tyle co dom czy luksusowe auto

 ebay
Źródło: ebay

W przypadku kart z serii Pokemon Trainer mamy już do czynienia z prawdziwym szaleństwem. Istnieją 3 rodzaje kart "Promo": "No. 1", "No. 2" i "No. 3". Aktualnie są praktycznie niemożliwe do zdobycia, a kolekcjonerzy zapłacą za nie szokujące pieniądze. Dotychczas najdroższe z nich sprzedawano nawet za 200 tysięcy dolarów. Najdroższą jest karta "No.2" i jednocześnie najbardziej poszukiwana. Aktualnie w serwisie eBay ktoś próbuje sprzedać kartę "No.3" za 750900 funtów brytyjskich, czyli równowartość 3,7 miliona złotych.

d20c6fv

#1 Pikachu Illustrator - święty Graal kolekcjonerów kart Pokemon

 Ebay
Źródło: Ebay

Karty z serii Pikachu Illustrator są najdroższe ze wszystkich. Istnieje tylko około 20-39 kopii na całym świecie, a obecnie potwierdza się jedynie 9 właścicieli. Kartami zostali nagrodzeni zwycięzcy konkursu rysowniczego "Original Illustration Contest in Japan" w 1998 roku. Niedawno kartę Pikachu Illustrator sprzedano za 220 tysięcy dolarów. Aktualnie jedną z nich, oznaczoną numerem 9, można zakupić za jedyne... 1,5 miliona funtów brytyjskich, czyli 7,4 milionów złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d20c6fv

Podziel się opinią

Share
d20c6fv
d20c6fv
Więcej tematów