Trwa ładowanie...

Sprzedał karty Pokemon z dzieciństwa. Zarobił 414 tys. złotych

Zestaw kart do gry Pokemon z roku 1999 został kupione na aukcji za 107 tys. dolarów, czyli aż 414 tys. złotych. Karty pochodziły z pierwszej edycji gry i były w idealnym stanie.

Sprzedał karty Pokemon z dzieciństwa. Zarobił 414 tys. złotychŹródło: Goldin Auctions
d378bye
d378bye

103 karty z Pokemonami z oryginalnej, pierwszej edycji z 1999 roku przyniosły właścicielowi małą fortunę. Na aukcji zorganizowanej przez Goldin Auctions komplet kart został zlicytowany za 107 tys. dolarów.

Zestaw zawierał wszystkie oryginalne karty Pokemonów, 26 kart trenerów i 7 kart energii. W uzyskaniu tak wysokiej ceny pomógł fakt, że karty były w idealnym stanie.

Getty Images
Źródło: Getty Images, fot: Evan Agostini

Szczęśliwcy z pakietem oryginalnych kart z 1999 roku

d378bye

Nie jest to odosobniony przypadek. Karty do gry Pokemon regularnie osiągają wysokie ceny na aukcjach. W 2017 podobny zestaw został sprzedany za okrągłe 100 tysięcy dolarów.

Takich "okazji" szukać można nie tylko za oceanem. Również w Polsce karty z Pokemonami osiągają wysokie ceny. Np. holograficzna karta Charizard jest wystawiana na Allegro za 250-350 zł. Chyba czas przeszukać kartony z dzieciństwa. Może kryje się tam mała fortuna?

d378bye
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d378bye
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj