Trwa ładowanie...

Fortnite? Lady Gaga zapytała, czym jest. Odpowiedzi, jak to w sieci, często były zabawne

Kto nie zna gry Fortnite? Każdy gracz przynajmniej słyszał cokolwiek o tej produkcji, a jest duża szansa, że sam miał styczność z rozgrywką. Widać piosenkarka i aktorka Lady Gaga nie znała tematu, postanowiła zapytać internautów na Twitterze.

Fortnite? Lady Gaga zapytała, czym jest. Odpowiedzi, jak to w sieci, często były zabawneŹródło: Materiały prasowe
d1nh32k
d1nh32k

O tytule zrobiło się nadzwyczajnie głośno podczas mniej więcej dwudniowego wyłączenia serwerów, które było preludium do nowego rozdziału w Fortnite i masy nowej zawartości. Widać gwiazda muzyki i kinematografii zaintrygowała się nagłym wysypem informacji o Fortnicie. W takim razie umieściła bardzo krótki wpis na Twitterze. Zapytała tylko "Czym jest fortnight"?

To w końcu Fortnite czy Fortnignt?

Drobny błąd w pisowni może sugerować prowokację, ale też po prostu brak wiedzy. Lady Gaga niekoniecznie musi być zapalonym graczem i entuzjastą przemysłu gier wideo. Inni użytkownicy Twittera, jak można było się spodziewać, uznali to za bardzo dobrą okazję do pośmieszkowania z Fortnite, stereotypów i samej Lady Gagi.

Lee Dawson stwierdza, że gra jest określeniem czasu trwania jego najdłuższego związku. IGN humorystycznie ripostuje nazwiązując do jednego z tytułów piosenek Lady Gagi "to musiał być zły romans".

Gwiazda nie orientuje się czym jest Fortnite (tym bardziej przy literówce), więc dk naśmiewa się z niewiedzy. Za to Stevie Evans pokazuje jak smutna mogłaby być Gaga po otrzymaniu pełnego nienawiści maila od jakiegoś zawiedzionego tym faktem dwunastolatka grającego w Fortnite.

Nie obeszło się bez zahaczenia o temat objaśnienia zwrotu, który napisała gwiazda, czyli "fortnight", a nie "fortnite". Taka fraza (choć jako dwa osobne wyrazy "fort night") faktycznie jest w użyciu. Oznacza po prostu okres dwóch tygodni. Może to być odniesienie do zbliżającej się premiery nowego albumu Lady Gagi (właśnie za około dwa tygodnie 29 października). Czyżby na raz humor i celowa promocja płyty?

d1nh32k

Nawet znani świata gier odpowiedzieli na pytanie Lady Gagi

Jak informuje zagraniczny portal IGN, nawet bardzo znany streamer Ninja zainteresował się wątkiem i dodał coś od siebie dla Lady Gagi, zapraszając ją do wspólnej rozgrywki, przy okazji wplatając motywy z piosenki "Telephone" i "Million Reasons". Choć przysporzyło mu to nieręcznego komentarza na temat jego opinii o graniu z kobietami.

Fortnite to szalenie popularna darmowa gra sieciowa, ale twórcom przynosi miliony

Dla przypomnienia - Fortnite to szalenie popularna gra wideo obecna na wielu platformach (PC Windows i MacOS, PS4, Xbox One, iOS, Android, Nintendo Switch). Jej gatunek to battle royale, czyli zmagania na dużej mapie, gdzie spotyka się spora liczba graczy. Wygrywa (zależnie od wariantu samotnie lub w małej grupce) ostatnia gracz, który nie dał się wyeliminować pozostałym. Poza tym co jakiś czas bezpieczna strefa na mapie usytuowanej na wyspie zmniejsza się.

To darmowa gra, ale jak to bywa w produkcjach free-to-play, wielu odbiorców wydaje pieniądze na dodatkową zawartość, którymi są czysto wizualne elementy dla naszego bohatera. W mniej niż rok liczba graczy osiągnęła 125 milionów, a w marcu tego roku przebiła 250 milionów.

d1nh32k

Dzięki ogromnej popularności tej wieloosobowej strzelanki z elementami budowania, nawet niewielki odsetek graczy wydający regularnie realne pieniądze na dodatkowe elementy przyczynia się do wysokich dochodów twórców z Epic Games. Przynajmniej jednorazowo minimalne wydatki poczyniło 70 proc. fanów, a średnia wynosi około 85 dolarów.

W zeszłym roku Epic Games zarobił przeszło 2,4 miliarda dolarów na tym tytule. Nie mamy oficjalnych danych za ten rok, ale można szacować, że firma zarabia średnio aż 6,5 miliona dolarów dziennie!

Wszyscy fani z pewnością są podekscytowani faktem, że serwery w końcu działają, tym bardziej, że Epic Games dodało wiele nowości.

d1nh32k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nh32k
Więcej tematów