Trwa ładowanie...
d3i5z6s

CD Projekt RED: Jeden z twórców "Wiedźmina" i "Cyberpunk 2077" odchodzi do studia Blizzard

Transfery odbywają się nie tylko w sporcie. Sebastian Stępień, wieloletni pracownik CD Projekt RED, mający na swoim koncie pracę przy serii "Wiedźmin" i CD Projekt RED", będzie pracował w legendarnym studiu Blizzard.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CD Projekt RED: Jeden z twórców "Wiedźmina" i "Cyberpunk 2077" odchodzi do studia Blizzard
(Youtube.com)
d3i5z6s

"Jak możemy przeczytać na jego profilu w serwisie LinkedIn, w bieżącym miesiącu opuścił on rodzime studio i przeniósł się do słonecznej Kalifornii, by pracować jako dyrektor kreatywny w firmie Blizzard Entertainment" - informuje serwis Gry-Online.

Przyczyny decyzji nie są znane, ale możemy domyślać się, że tak dużej marce jak Blizzard po prostu się nie odmawia. Amerykańskie studio znane jest z kultowych serii, takich jak "Diablo", "Warcraft" czy "Starcraft". Czy Polak będzie pracował nad jedną z legendarnych marek - tego jeszcze nie wiemy. Ostatnio w Blizzardzie doszło do przetasowań, więc ekipa na pewno potrzebuje świeżej krwi.

d3i5z6s

Doświadczenie na pewno ma. Sebastian Stępień w CD Projekt RED zajmował się m.in. tworzeniem fabuły w serii "Wiedźmin", a także w nadchodzącym "Cyberpunk 2077".

Odejście tak ważnego członka może smucić fanów studia CD Projekt RED, którzy obawiać się będą o jakość "Cyberpunk 2077". Jednak według prezesa, Adama Kicińskiego, "Cyberpunk 2077" znajduje się na stosunkowo zaawansowanym etapie rozwoju i pozostała już tzw. wykończeniówka.

Więcej obaw można było mieć w 2017 roku, kiedy to pojawiły się zarzuty związane z trudnymi warunkami pracy w CD Projekt RED. Wówczas anonimowi byli pracownicy skarżyli się m.in. na dużą rotację i nadgodziny. Inwestorzy potraktowali plotki serio i martwili się, jak wpłynie to na produkcję "Cyberpunk 2077". Na szczęście w 2018 roku studio rozwiało wszelkie obawy pokazując grę w akcji - wygląda na to, że zapowiada się kolejny megahit. Szkoda tylko, że wciąż nie znamy daty premiery.

d3i5z6s

Podziel się opinią

Share

d3i5z6s

d3i5z6s
Więcej tematów