Trwa ładowanie...
wiadomości

W 2018 zobaczymy godzinny film o "Wiedźminie"

I nie chodzi o kolejny dokument. Nie jest to też data premiery serialu Netflixa. W czerwcu 2018 zobaczymy za to obszerny film "Pół Wieku Poezji Później". To dzieło fanowskie, ale trailer zapowiada profesjonalną produkcję.

Share
W 2018 zobaczymy godzinny film o "Wiedźminie"
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=VH2STnqE6RQ
d4kvkma

Popularność postaci Wiedźmina na świecie to fakt. I zasługa przede wszystkim trzech znakomitych części gry od studia CD Projekt Red. W sieci nietrudno znaleźć świetnie przygotowane, krótkie filmy fanowskie. Jest nawet i wiedźmiński LARP, czyli gra fabularna na żywo, na którą do Polski przyjeżdżają setki osób z całego świata

W maju 2017 jak piorun trzasnęłą wiadomość, że świat książek Sapkowskiego będzie tematem serialu Netflixa. A to właśnie na tej platformie miliony z każdego krańca globu oglądają taki hity, jak "Stranger Things", "Narcos" czy "House of Cards". Co więcej, serial współtworzy Tomasz Bagiński, a realizuje go Lauren Hissrich, współtwórca marvelowskiego serialu Daredevil.

W 2017 pojawiłą się jeszcze jedna, świetna rzecz dla fanów wiedźmińskicj sagi i gier. To zrealizowany przez youtubera Dark Archona dokument poświęcony historii powstania gry "Wiedźmin" - tej z 2007 roku i jej wcześniejszych wersji. Za to w nadchodzącym roku obejrzyły, półmetrażowy, trwający około godzinę film fabularny. Jaki będzie? Oceńcie sami.

W obsadzie znajdzie się Zbigniew Zamachowski jako Jaskier (tak samo jak w filmie z 2001 r.), ale w głównych zobaczymi Mariusza Drężka ("Disco Polo", "Stara baśń") jako wiedźmina Lamberta oraz Magdalenę Różańską ("Bodo", "Na Wspólnej") jako czarodziejkę Triss. Premiera 21 czerwca 2018 na YouTubie.

Film "Pół Wieku Poezji Później" zostanie zrealizowany m.in. dzięki wsparciu społeczności. Na portalu Polak Potrafi fani wpłacili łącznie 48 365 złotych na produkcję filmu.

d4kvkma

Podziel się opinią

Share
d4kvkma
d4kvkma
Więcej tematów