WP

Netflix i Tomek Bagiński robią serial o "Wiedźminie"!

Znana ze znakomitych produkcji platforma Netflix rozpoczęła właśnie produkcję serialu na podstawie kultowej opowiadań Andrzeja Sapkowskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Netflix i Tomek Bagiński robią serial o "Wiedźminie"!
(CD Projekt RED)
WP

Netflix to nie tylko miejsce do oglądania filmów w internecie, ale także producent znakomitych seriali, takich jak "House of Cards", "Stranger Things" czy "The Crown". Do listy "original series" dołącza także pierwsza produkcja na podstawie polskiej prozy - "Wiedźmin".

Serial zostanie zrealizowany przez Sean Daniel Company oraz Platige Image z Tomkiem Bagińskim na czele. Bagiński będzie też reżyserem przynajmniej jednego odcinka. Tematem kolejnych odcinków "Wiedźmina" będą opowiadania Sapkowskiego, czyli dwa pierwsze tomy wiedźmińskiej sagi - "Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczenia".

Platige Image
Podziel się
WP

A skąd w ogóle zainteresowanie Geraltem? - Andrzej Sapkowski stworzył niezwykle barwny i angażujący świat - mówi Erik Barmack, VP, odpowiedzialny za międzynarodowe produkcje Netflix. - Opowiadania z serii Wiedźmin opisują losy bohaterów, których ścieżki, w świecie pełnym niebezpieczeństw, łączą się w uniwersalną historię o poszukiwaniu prawdy - powiedzieli Sean Daniel i Jason Brown. - Postaci są oryginalne, zabawne i przewrotne. Nie możemy się doczekać, aby przenieść je na ekrany platformę Netflix - dodają.

Warto dodać, że w procesie produkcji serialu będzie także sam autor opowiadań, w roli konsultanta kreatywnego - Jestem podekscytowany tym, że Netflix będzie odpowiedzialny za adaptację moich powieści. Liczę na to, że adaptacja będzie wierna materiałowi źródłowemu i motywom, które zawarłem w tych historiach na przestrzeni 30 lat – powiedział Andrzej Sapkowski.

Saga o wiedźminie to cykl ośmiu książek przedstawiających historię "wiedźminów" – legendarnych łowców, którzy we wczesnym wieku rozwijają nadprzyrodzone zdolności, aby stawiać czoło złu i walczyć z potworami. Opowiadania Sapkowskiego znalazły się na liście bestsellerów New York Times’a, stały się podstawą gry oraz zostały przetłumaczone na ponad 20 języków. Do wzrostu popularności przyczyniła się także seria gier wideo "Wiedźmin", wydana przez polski CD Projekt Red.

WP
Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP