Trwa ładowanie...

Już jest! 2-godzinny dokument o historii gry "Wiedźmin"

To nie jest laurka o drodze do chwały. To świetna prezentacja tego, jak długą drogą przebyły różne studia, aby przenieść świat "Wiedźmina" na ekrany komputerów. Archiwalne materiały, anegdoty, ale też niełatwe momenty.

d1il8ya
d1il8ya

Postać wiedźmina Geralta to dzieło Andrzeja Sapkowskiego. Bohater pierwszy raz pojawił się w kultowym czasopiśmie "Fantastyka" w 1986 r. Pojedyncze, wysłane na konkurs opowiadanie zamieniło się w całą serię - a potem w serię książek. Saga szybko zyskała status czołówki polskiej literatury fantastycznej, szybko znaleźli się chętni, żeby wsadzić wiedźmina do gry wideo.

Gracze mogli zagrać w "Wiedźmina" dopiero w 2007 roku. Ale już 10 lat wcześniej szykowano inną grę. Również ostateczna wersja była tworzona z niemałymi przygodami. Możliwie dużo historii wyciągnął Arkadiusz "Dark Archon" Kamiński, twórca strony i kanału arhn.eu.

Zobacz też: Gry naszego dzieciństwa. Przy nich zarywaliśmy noce

Film trwa niemal 2 godziny. Dla mnie to trochę zbyt długo, jak na film dokumentalny, ale domyślam się, że najwięksi fani "Wiedźmina" będą zachwyceni wszelkimi szczególikami. Podoba mi się za to bardzo, że w tej historii nie ma "lukru". To nie tylko opowieść o chwale, ale też o niełatwych, pionierskich czasach, zmaganiach młodych twórców, problemach. Całość jest też fachowo zrealizowana. Pozostaje tylko pogratulować!

https://www.youtube.com/watch?v=g18GgD-SNzM
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=g18GgD-SNzM, fot: arhn.eu

Film powstał w dużej mierze dzięki wsparciu finansowemu fanów.

d1il8ya
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1il8ya
Więcej tematów