Trwa ładowanie...

Nowości od CDP RED - tryb fabularny i turniej "Gwinta"

850 tys. dolarów. Taką łączną pulę nagród szykują twórcy "Wiedźmina" w nadchodzącej serii profesjonalnych turniejów. Dla tych, którzy nie lubią sieciowej rywalizacji, powstaje tryb fabularny do "Gwinta".

Nowości od CDP RED - tryb fabularny i turniej "Gwinta"Źródło: CD Projekt RED
d1dj8sk
d1dj8sk

Karciana gra "Gwint" to najnowsze dzieło CD Projekt RED. Pierwotnie była to minigra zawarta w superprodukcji "Wiedźmin 3". Jej popularność sprawiła, że doczekała się samodzielnej odsłony, a od 24 maja można ją testować za darmo na PC, PlayStation 4 i Xboksie ONE.

Na trwających do 26 sierpnia targach Gamescom w Niemczech CDPR ogłosiło, w jaki sposób chce rozwinąć "Gwinta". Fani uniwersum "Wiedźmina" na pewno ucieszą się na wieść o nadchodzącej kampanii fabularnej o tytule "Wojna krwi". Jej bohaterem będzie Meve, władczyni Królestw Północy. - Stojąc w obliczu wrogiej inwazji, Meve zmuszona jest wrócić na wojenną ścieżkę, by odzyskać to, co zostało jej odebrane" - tak o grze piszą sami twórcy.

Kampania pozwoli nam dotrzeć do wypełnionych przygodą zakątków wiedźmińskiego świata oraz stworzyć armię, z którą pojdziemy w bój. Twórcy piszą jednak, że nie każda bitwa będzie taka sama i czasem "w nieoczekiwany sposób zmienią się reguły gry". W "Gwint: Wojnę krwi" zagramy jeszcze w tym roku na PC, PS4 i XONE.

Turnieje z dużą pulą

Studio zapowiada także serię wydarzeń pod nazwą Gwent Maters. To nowy tryb rywalizacji w grze, a także seria oficjalnych turniejów z ogromną pulą nagród. Wszystko zacznie się od 8 serii "Open", w której wyłonieni zostaną najlepsi gracze. Drugim etapem będzie "Challenger" z 4 turniejami, każdy z nagrodami o wartości 100 tys. dolarów. Na sam koniec finał, czyli "Gwent World Masters", i nagrody warte 250 tys. dolarów oraz tytuł mistrza świata dla najlepszego gracza.

CD Projekt RED
Źródło: CD Projekt RED

Łączna pula nagród to aż 850 tys. dolarów, czyli ponad 3 miliony złotych! Pierwsze rozgrywki w kategorii "Open" już 25 sierpnia w Kolonii. Kolejne turnieje odbędą się w listopadzie i grudniu w Polsce. Zapisy i dodatkowe informacje na stronie masters.playgwent.com.

d1dj8sk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dj8sk
Więcej tematów