Trwa ładowanie...

Powstaje film dokumentalny o wiedźminie. Zobaczymy go za darmo

O przygodach wiedźmina czytamy, możemy w nie zagrać, a niedługo zobaczymy je w serialu fabularnym z prawdziwego zdarzenia. Do kompletu brakuje porządnego dokumentu. Nad takim pracuje już ekipa związana z popularnym kanałem o grach na Youtubie - arhn.eu.

Powstaje film dokumentalny o wiedźminie. Zobaczymy go za darmoŹródło: Agencja Filmowa Telewizji Polskiej
djtfr0d
djtfr0d

Z okazji nadchodzącego 10-lecia premiery gry "Wiedźmin", Arkadiusz Kamiński, znany w sieci lepiej jako "Dark Archon" i twórca kanału z filmami arhn.eu, ogłosił, że powstaje dokument o serii gier stworzonych przez CD Projekt Red. Nie będzie to autorska historia, ale przede wszystkim oddanie głosu twórcom. Jak sam pisze, chodzi o "kilkanaście kluczowych postaci odpowiedzialnych za grę na różnych etapach jej tworzenia". Zobaczymy także "niepublikowane wcześniej zdjęcia, szkice produkcyjne i historie".

Istotny jest fakt, że za jego obejrzenie nie będziemy musieli nic płacić. Dokument będzie dostępny za darmo na YouTubie.

- Przewidujemy, że film trwał będzie od 60 do 90 minut - mów serwisowi WP Gry Kamiński. - Planujemy również dla zainteresowanych wypuścić w późniejszym terminie szereg "bonusowych" scen z ciekawostkami, które nie znalazły się w materiale głównym. W dniu premiery film dostępny będzie z polskimi i angielskimi napisami. Rozważamy również możliwość udostępnienia napisów w dodatkowych językach. (...) W materiale pojawią się też informacje na temat poprzednich, nieudanych prób przeniesienia przygód Geralta z Rivii na ekrany komputerów.

djtfr0d

Ufundowane dzięki fanom

Na kanale arhn.eu od lat pojawiają się różne materiały wideo, ale Kamiński przyznaje, że realizacja tego typu produkcji jest możliwa przede wszystkim dzięki wsparciu fanów. Za pomocą platformy Patronite twórcy zebrali aż 42 220 zł! Wpłacający pieniądze fani otrzymują drobne upominki, a organizatorzy zbiórki zobowiązują się do tworzenia konkretnych materiałów co miesiąc i konsultują z "patronami", jakie nowe filmy chcieliby zobaczyć. Dokument o Wiedźminie jest jednym z nich.

https://www.youtube.com/user/arhneu/videos
Źródło: https://www.youtube.com/user/arhneu/videos

- To właśnie dzięki wsparciu naszej społeczności na Patronite mogliśmy zebrać dość pieniędzy, by wyprodukować wysokiej jakości film dokumentalny. Ale środki uzbierane w ten sposób przyczyniają się też do powstawania wielu innych filmów, które z uwagi na ograniczenia budżetowe po prostu by nie istniały - mówi Kamiński. - Mocą Patronite jest to, że na bieżąco informujemy mecenasów o tym, na co chcemy przeznaczać ich pieniądze i kontrolując swoją kwotę wsparcia decydować mogą o tym, czy są zainteresowani wspieraniem danych przedsięwzięć - dodaje.

Premiera filmu będzie miała miejsce jesienią 2017. Nietrudno zgadywać, że chodzi o datę bliską rocznicy pierwszego "Wiedźmina", czyli 26 października.

djtfr0d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djtfr0d
Więcej tematów