Trwa ładowanie...
d2ydvlt

Valve ze swoją usługą grania w chmurze? Steam Cloud Gaming bardzo możliwy

Na rynku firm, które oferują granie w chmurze, robi się ciasno. To gry odpalane na serwerach, zabawa lokalnie przez Internet, coś jak "gamepad w domu, komputer/konsola w serwerowni". Do wyścigu może dołączyć się Valve.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Valve ze swoją usługą grania w chmurze? Steam Cloud Gaming bardzo możliwy
Valve ze swoją usługą grania w chmurze? Steam Cloud Gaming bardzo możliwy (Materiały prasowe)
d2ydvlt

Już teraz mamy np. Google Stadia, PS Now, Nvidia GeForce Now… I niedługo być może Steam Cloud Gaming. A takie przynajmniej są poszlaki, które odkryło Steam Database. To linijki z kodu źródłowego po ostatniej aktualizacji klienta Steam.

Steam Cloud Gaming ma już podwaliny w Steam Link

To byłoby całkiem prawdopodobne W końcu już teraz można zostawić włączony komputer w jednym pomieszczeniu w domu, a w zupełnie innym na niezbyt wydajnym komputerze do multimediów podłączonym do TV cieszyć się rozgrywką. Ba, od niedawna jest nawet wersja aplikacji na smartfony! Wiedźmin full HD na małym ekranie ładniejszy niż na Switchu? Ze Steam Link jak najbardziej.

Ciekawe czy poszlaki dotyczące Steam okażą się prawdą. Jeśli tak, to coraz więcej firm może oznaczać coraz lepsze warunki dla ewentualnych subskrybentów abonamentów grania w chmurze. Jeśli kogoś nie stać na mocny komputer czy konsolę, albo po prostu chciałby rozszerzyć swoje możliwości o kolejny sposób na rozgrywkę, to zbliża się dobry czas.

d2ydvlt

Podziel się opinią

Share
d2ydvlt
d2ydvlt
Więcej tematów