Trwa ładowanie...

Rozgrywka w chmurze Nvidia GeForce Now dostępna dla Androida. Ale nie tak bezproblemowo

Nvidia GeForce Now jest z nami od wielu lat, przynajmniej w fazie beta. Usługa do tej pory była ograniczona do takich platform jak PC, Mac i urządzenia z linii Nvidia SHIELD. Od teraz można używać jej na każdym sprzęcie z Androidem.

Share
Rozgrywka w chmurze Nvidia GeForce Now dostępna dla Androida. Ale nie tak bezproblemowo
Źródło: google play
dex4cw2

W pewnym sensie Android był już wcześniej obsługiwany. W końcu sprzęty Nvidia SHIELD pracują właśnie pod kontrolą systemu Google, jedna był to tylko bardzo nikły wycinek Androida. Nie ma już tego wymagania, każde urządzenie z Androidem stoi otworem dla aplikacji Nvidia GeForce Now.

Całkiem niskie wymagania GeForce Now na Androidzie

No, prawie każde. Minimalne wymagania sprzętowe to system Android 5.0 lub nowszy, 2 GB RAM i internet o przepustowości co najmniej 15 Mb/s (dla rozdzielczości HD 1280x720 px przy 60 klatkach na sekundę) lub 25 Mb/s (dla full HD 1920 x 1080 w 60 klatkach na sekundę).

Poza tym połączenie kablowe (naturalnie nikt nie podłącza karty sieciowej LAN na USB do telefonu, ale np. przystawki smart TV i Ethernet to już nie fantastyka) lub bezprzewodowe na szybkim routerze 5 GHz. Przydałby się też jakiś gamepad lub klawiatura i myszka.

Tylko dla Korei

Największym problemem będzie za to dostępność terytorialna aplikacji. Przynajmniej oficjalna w sklepie Google Play. Jak podaje 9to5google, obecnie jest możliwa do zainstalowania tylko dla użytkowników z Korei Południowej. Można jeszcze spróbować znaleźć plik APK w sieci. Podobno działa normalnie, nie trzeba być w Korei, ale łączy się to z jednym problemem.

Cyberprzestępcy nie raz udostępniają takie pliki i doklejają do nich wirusy lub wręcz nazywają swoje pliki wirusów tytułem danej aplikacji i APK zawiera wyłącznie złośliwe oprogramowanie. Jeśli nie znacie żadnego Koreańczyka, który może wykonać dla was własnoręcznie bezpieczną kopię instalatora wyciągniętą ze swojego urządzenia po instalacji ze sklepu Google Play, to może lepiej poczekać na oficjalny dostęp w naszym zakątku świata.

dex4cw2

I najlepiej w Rosji

Dla przypomnienia, Nvidia GeForce Now to usługa streamowania gier odpalonych na serwerach Nvidii. Obraz i dane z kontrolerów są przekazywane przez internet pomiędzy naszym urządzeniem klienta a serwerem. Dzięki temu nie mając mocnego komputera (lub żadnego, w końcu działa też na Androidzie) można pograć w wysokich ustawieniach graficznych w różne dostępne w GeFroce Now gry.

Jeszcze trzeba mieć dostęp do ograniczonego dostępu beta. Zgłosić się do bety może się każdy, ale to nie oznacza, że zaraz z automatu dostaniemy autoryzację zaproszenia. No chyba, że jesteście w Rosji, tam usługa już w pełni wystartowała.

dex4cw2

Podziel się opinią

Share
dex4cw2
dex4cw2
Więcej tematów