Trwa ładowanie...

Puki Style - kim jest #UlubionySportowiec Polaków? W plebiscycie pokonał Lewandowskiego

Zwycięzcą plebiscytu #UlubionySportowiec został Łukasz "Puki Style" Zygmunciak, pokonując tym samym Jakuba Błaszczykowskiego, Roberta Lewandowskiego czy Adama Małysza.

Share
Puki Style - kim jest #UlubionySportowiec Polaków? W plebiscycie pokonał Lewandowskiego
Źródło: Materiały prasowe
dzsyjuy

TVP Sport przygotowało zabawę, w której internauci mieli wytypować swojego ulubionego sportowca. Padło wiele nazwisk, ale do półfinały przeszły cztery: Łukasz "Puki Style" Zygmunciak, Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski i Adam Małysz.

Armia fanów zagłosowała i ostatecznym zwycięzcą został esportowiec - Puki Style, zwyciężyła w półfinale EU Masters, odpowiednika Ligi Europy w świecie "League of Legends". Chociaż może wydawać się, że esport to nisza, to popularność Pukiego pokazuje że grono fanów tego typu rozrywki wciąż rośnie.

dzsyjuy

Finały EU Masters, które zapewniły 26-latkowi popularność odbyły się 9 maja 2020 roku. Tak wielkiego sukcesu nikt się nie spodziewał, ale w jednej chwili Puki Style stał się rozpoznawalny na całym świecie, a w finale jemu i jego drużynie kibicowali nawet Mateusz Klich czy Jan Błachowicz. W dzień finałów na jego podobiznę zmienili swoje zdjęcie na profilowe nie tylko fani, ale również najważniejsze osobistości ze świata "League of Legends".

Zobacz też: Jak przedłużyć życie smartfonu?

Kim jest Puki Style?

Łukasz "Puki Style" Zygmunciak urodził się 22 lutego 1994 roku i z LoL-em związany jest od pond 10 lat. Swoją przygodę zaczynał jeszcze gdy gra była w fazie bety (2009 rok).

Od początku był jednym z najlepszych graczy w Polsce, ale na pierwsze miejsca musiał długo czekać. W 2011 roku dołączył po raz pierwszy do profesjonalnej drużyny esportowej - ALSEN Team, a następnie trafił do DELTAeSPORTS. W następnych latach grał w barwach Team Acer Poland, Denial eSports, EloHell i innych drużyn udowadniając swoją elastyczność.

dzsyjuy

Wielokrotnie walczył o wyjazd na mistrzostwa i brał udział w kilku zagranicznych turniejach. Lata wytrwałości się opłaciły i w końcu udało się nie tylko wziąć udział w EU Masters, ale także wywalczyć sobie drugie miejsce. Na turnieju pojawił się w barwach nowej drużyny - K1CK.

To jeden z największych sukcesów polskiej sceny esportowej w "League of Legends". Fani z kolei pokazali, że uwielbiają sportowca i są z nim bez względu na sukcesy i porażki. Jego wytrwałość w dążeniu do celu to kolejny powód, dlaczego tak wielu go ceni. Gratulujemy zwycięstwa również w w plebiscycie #UlubionySportowiec i życzymy kolejnych sukcesów!

dzsyjuy

Podziel się opinią

Share
dzsyjuy
dzsyjuy
Więcej tematów