Trwa ładowanie...

LoL to najpopularniejsza gra PC w Polsce. League of Legends na fali

Jakie gry komputerowe lubią Polacy? W co aktywnie grają? Okazuje się, że najwyższy stopień podium okupuje pewien tytuł e-sportowy, ale to wcale nie strzelanka, tylko MOBA mająca już 10 lat.

LoL to najpopularniejsza gra PC w Polsce. League of Legends na faliŹródło: Materiały prasowe
d3m0tiz
d3m0tiz

Co to jest gra LoL?

League of Legends - w skrócie LoL, sieciowa gra komputerowa z gatunku multiplayer online battle arena. Gracze podzieleni są na ligi i dywizje w zależności od osiągniętych wyników. Mogą brać udział w rozgrywkach zarówno pojedynczo, jak i w zespołach. Na koniec każdego sezonu przyznawane są nagrody.

Tytuł powstał na bazie modyfikacji "Defense of the Ancients (DotA)" do "Warcraft III: The Frozen Throne". Produkcja opracowana przez Riot Games początkowo była dostępna jedynie dla użytkowników Windowsa. Gra została wydana 27 października 2009 roku. 15 lipca 2013 roku LoL został uznany w Stanach Zjednoczonych za pełnoprawną dyscyplinę sportową.

Ostatnie weekendowe wydarzenie z rozgrywkami w LoL były świetną okazją, aby pochwalić się popularnością produkcji. Tytuł od Riot Games jest popularny w Polsce, ale czy spodziewalibyście się, że aż tak, jak ujął to Wiktor Cegła z Riotów?

d3m0tiz

Na portalu Cybersport można znaleźć jego wypowiedź, w której oddaje złotą koszulkę lidera właśnie produkcji swojego pracodawcy - „Ten rok był szczególny, ponieważ League of Legends jest teraz grą numer jeden w Polsce, (…), połowa polskich graczy pecetowych gra w LoL-a i jest to wynik, którego nigdy wcześniej nie było.”

Riot Games docenia polską społeczność fanów

W takim przekonaniu Riotów utwierdziły raporty firmy analitycznej Newzoo, która bada rynek graczy komputerowych. Twórcy League of Legends zaznaczają też, że firma w ostatnim czasie skupiła się mocniej na promowaniu wśród graczy swojego tytułu i różnych wydarzeniach ważnych dla społeczności. Riot zapowiedział też swoją obecność na przyszłorocznym Pyrkonie, gdzie zorganizuje konkurs na cosplaye.

Pierwsza pozycja PC jest już znana. Oczywiście LoL nie może być rozpatrywany w skali popularności na całej gamie platform w Polsce, bo jest obecny tylko na komputerach. Jednak granie na blaszakach czy laptopach dobrze się trzyma w kraju nad Wisłą.

Najwięcej ludzi gra na smartfonach i potencjalnie tam trzeba byłoby szukać najpopularniejszej gry niezależnie od platformy. Choć i wśród tytułów dostępnych w kilku miejscach. Chociażby Fortnite jest obecny na konsolach, komputerach i smartfonach. W takim razie ma potencjał, może to on jest najpopularniejszy w Polsce? Kto wie. Czekamy na nowe ciekawe badania.

d3m0tiz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m0tiz
Więcej tematów