Trwa ładowanie...
dln43w0

LoL to najpopularniejsza gra PC w Polsce. League of Legends na fali

Jakie gry komputerowe lubią Polacy? W co aktywnie grają? Okazuje się, że najwyższy stopień podium okupuje pewien tytuł e-sportowy, ale to wcale nie strzelanka, tylko MOBA mająca już 10 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
LoL
LoL (Materiały prasowe)
dln43w0

Co to jest gra LoL?

League of Legends - w skrócie LoL, sieciowa gra komputerowa z gatunku multiplayer online battle arena. Gracze podzieleni są na ligi i dywizje w zależności od osiągniętych wyników. Mogą brać udział w rozgrywkach zarówno pojedynczo, jak i w zespołach. Na koniec każdego sezonu przyznawane są nagrody.

Tytuł powstał na bazie modyfikacji "Defense of the Ancients (DotA)" do "Warcraft III: The Frozen Throne". Produkcja opracowana przez Riot Games początkowo była dostępna jedynie dla użytkowników Windowsa. Gra została wydana 27 października 2009 roku. 15 lipca 2013 roku LoL został uznany w Stanach Zjednoczonych za pełnoprawną dyscyplinę sportową.

dln43w0

Ostatnie weekendowe wydarzenie z rozgrywkami w LoL były świetną okazją, aby pochwalić się popularnością produkcji. Tytuł od Riot Games jest popularny w Polsce, ale czy spodziewalibyście się, że aż tak, jak ujął to Wiktor Cegła z Riotów?

Na portalu Cybersport można znaleźć jego wypowiedź, w której oddaje złotą koszulkę lidera właśnie produkcji swojego pracodawcy - „Ten rok był szczególny, ponieważ League of Legends jest teraz grą numer jeden w Polsce, (…), połowa polskich graczy pecetowych gra w LoL-a i jest to wynik, którego nigdy wcześniej nie było.”

Riot Games docenia polską społeczność fanów

W takim przekonaniu Riotów utwierdziły raporty firmy analitycznej Newzoo, która bada rynek graczy komputerowych. Twórcy League of Legends zaznaczają też, że firma w ostatnim czasie skupiła się mocniej na promowaniu wśród graczy swojego tytułu i różnych wydarzeniach ważnych dla społeczności. Riot zapowiedział też swoją obecność na przyszłorocznym Pyrkonie, gdzie zorganizuje konkurs na cosplaye.

dln43w0

Pierwsza pozycja PC jest już znana. Oczywiście LoL nie może być rozpatrywany w skali popularności na całej gamie platform w Polsce, bo jest obecny tylko na komputerach. Jednak granie na blaszakach czy laptopach dobrze się trzyma w kraju nad Wisłą.

Najwięcej ludzi gra na smartfonach i potencjalnie tam trzeba byłoby szukać najpopularniejszej gry niezależnie od platformy. Choć i wśród tytułów dostępnych w kilku miejscach. Chociażby Fortnite jest obecny na konsolach, komputerach i smartfonach. W takim razie ma potencjał, może to on jest najpopularniejszy w Polsce? Kto wie. Czekamy na nowe ciekawe badania.

dln43w0

Podziel się opinią

Share
dln43w0
dln43w0
Więcej tematów