Trwa ładowanie...
d1dg6d6

Pokemon GO: użytkownicy smarfonów od Xiaomi banowani. Niantic milczy

Pokemon GO, jedna z najpopularniejszych gier mobilnych na świecie, zaczęła blokować użytkowników smartfonów Xiaomi zaraz po najnowszej aktualizacji systemu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Masz smartfona od Xiaomi? W Pokemon GO nie pograsz
Masz smartfona od Xiaomi? W Pokemon GO nie pograsz (flickr.com)
d1dg6d6

To nie pierwszy raz, kiedy studio Niantic ma problemy z rozpoznawaniem graczy, którzy stosują nieuczciwe techniki. Firmie bardzo zależy na tym, by wyeliminować oszustów, ale tym razem ofiarą padłą duża część użytkowników smartfonów Xiaomi.

Użytkownicy "Pokemon GO" zaczęli otrzymywać 30-dniowe bany na konto niedługo po tym, jak zainstalowali aktualizację nakładki systemowej MIUI bazującej na Androidzie. Bez względu na rodzaj urządzenia, konta graczy posiadających smartfony Xiaomi są blokowane.

30-dniowe bany nie są nową praktyką stosowaną przez Niantic, jednak do tej pory były one stosowane tylko wobec graczy używających modyfikacji w grze lub w samym telefonie. Teraz jednak gracze otrzymują blokady nawet, jeśli nigdy nie modyfikowali sprzętu.

d1dg6d6

Zobacz też: Pokemon GO. Ubezpieczenia dla graczy już w Polsce

Mimo ogromnej popularności "Pokemon GO" studio Ninantic nie komentuje sytuacji i pozostawia graczy bez odpowiedzi, ignorując ich wpisy w mediach społecznościowych. Niektórzy podejrzewali, że konta mogą być banowane ze względu na funkcję Game Booster dostępną na telefonach Xiaomi. Teoria jednak upadła, kiedy gracze nie korzystający z tej funkcji również dostali bany. Ponieważ przyczyny tej sytuacji ne są znane, trzeba liczyć na to, że aktualizacja MIUI 10.3.2 pomoże rozwiązać problem.

d1dg6d6

Podziel się opinią

Share

d1dg6d6

d1dg6d6