Trwa ładowanie...
d2b9uy2

Pokemon Go - pada kolejny rekord, a Nintendo zdradza szczegóły o Pokemon Sword and Shield

"Pokemon Go" pobiło nowy rekord - 1 miliard pobrań. I chociaż gra nie została stworzona przez Nintendo, to japoński gigant na pewno zyskuje sporo na popularności mobilnej odsłony serii Pokemon.
Share
Pokemon Go z ponad 1 mld pobrań
Pokemon Go z ponad 1 mld pobrańŹródło: Materiały prasowe
d2b9uy2

Co to jest Pokemon Go?

"Pokemon Go" to gra miejska należąca do gatunku komputerowych gier fabularnych. Została stworzona w lipcu 2016 roku przez przedsiębiorstwo Niantic. Podczas rozgrywki, dzięki wykorzystaniu technologii rzeczywistości rozszerzonej, gracze za pomocą smartfona wyposażonego w żyroskop i kamerę mają możliwość "złapania" pokemonów pojawiających się na ich ekranie. W rozgrywce niezbędna jest także technologia GPS. Gra oparta jest na modelu free-to-play, oznacza to, że biorący udział w rozgrywce mogą zakupić dodatkowe elementy poprzez mikropłatności (pokecoins).

"Pokemon Go" wystartował latem 2016 roku i w ciągu pół roku zyskał 500 mln graczy, ale dopiero teraz udało się zdobyć drugie tyle i osiągnąć 1 mld pobrań. "Pokemon Go" to gra, która powstała we współpracy Niantic, Nintendo i The Pokémon Company. Twórcy jednak nie spoczywają na laurach i wciąż wypuszczają nowe aktualizacje do gry.

d2b9uy2

Po spokojnym początku roku sierpień wprowadził do gry szereg zmian, w tym ulepszony system oceny, lepszą mechanikę bitew PVP i więcej miejsca do przechowywania Pokémonów. W tym roku ma również pojawić się więcej Pokemonów z 5 Generacji, a jeśli będziemy mieli szczęście to spotkamy też Shiny Rayquazę.

Zobacz też: Pokemap: Map for Pokemon GO - sprawdź, gdzie znaleźć poszczególne Pokemony

Zobacz też: Pokemon GO. Ubezpieczenia dla graczy już w Polsce

Nintendo zdradza kolejne informacje o "Pokemon Sword and Shield"

Tymczasem pojawiły się nowe informacje odnośnie "Pokemon Sword and Shield". Nintendo oficjalnie ogłosiło datę premiery, która przypadnie na 15 listopada 2019 roku.

Legendarne Pokemony w "Pokemon Sword and Shield" Materiały prasowe
Legendarne Pokemony w "Pokemon Sword and Shield"Źródło: Materiały prasowe

Przypominamy, że wraz z premierą nowej odsłony serii "Pokemon" na Switcha, Nintendo planuje wprowadzić do sprzedaży edycję specjalną Nintendo Switch Lite w barwach "Pokemon Sword and Shield". Premiera samej konsoli odbędzie się jednak już 20 września.

Warto zauważyć, że premiera "Pokemon Sword and Shield" przypada na ten sam dzień, niezależnie od regionu. Poza tym w listopadzie będziemy mogli zagrać również w "Luigi’s Mansion 3" na Nintendo Switch.

d2b9uy2

Podziel się opinią

Share
d2b9uy2
d2b9uy2
Więcej tematów