Trwa ładowanie...
dxh90lv

Pokemon Go

Najnowsze informacje
flickr.com
Źródło: flickr.com

Pokemon Go to gra, na punkcie której oszalał cały świat. Wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości i pozwala posiadaczom smartfonów łapać kultowe stworki w otaczającym ich świecie, a potem staczać pojedynki z innymi trenerami. Dużym atutem Pokemon Go jest to, że gra zachęca do spędzania czasu aktywnie, bo żeby złapać pokemony trzeba się po prostu ruszać.

Pokemon Go - twórcy

Wyłączną licencję na wykorzystywanie pokemonów ma firma The Pokemon Company, dlatego Pokemon Go powstawało we współpracy tej korporacji i należącej do Google ekipy Niantic Labs. W projekcie wykorzystano najnowocześniejsze możliwości urządzeń mobilnych oraz technologie rozszerzonej rzeczywistości.

Dzięki temu gra Pokemon Go stała się bardzo oryginalnym przykładem gry z gatunku RPG, ale łączącym elementy gier ruchowych.

Pokemon Go - mechanika gry

Pokomon Go nie oferuje tradycyjnej fabuły, a rozgrywka skupia się - podobnie jak w innych częściach serii - na eksploracji świata w poszukiwaniu stworków, a następnie trenowaniu ich i wystawianiu do pojedynków na specjalnych arenach.

Rozgrywka w Pokemon Go przebiega jednak inaczej niż w innych częściach, które znamy głównie z wydań na konsolę Nintendo. W Pokomen Go światem gry stał się bowiem świat rzeczywisty, a bohaterem jest nasz osobisty avatar wygenerowany przez urządzenie mobilne.

W pierwszej wersji Pokemon Go do złapania było 150 pokemonów. Co ciekawe, żeby zdobyć wszystkie trzeba było udać się w miejsca będące dla nich środowiskiem naturalnym, to znaczy: do lasu, żeby złapać pokemony trawiaste, nad jezioro albo rzekę po pokemony wodne itd. Złapanie stworka w Pokemon Go nie wymaga stoczenia z nim walki, a jedynie rzucenia w jego kierunku pokeballa. Trzeba jednak uważać, bo silne pokemony mogą się wyswobodzić z tej pułapki.

Nowość w Pokemon Go to również sposób rozwoju postaci. W tej wersji gry nie chodzi już bowiem o rozwijanie pokemonów, ale naszego avatara. W Pokemon Go zdobywamy punkty doświadczenia za wykonywanie kolejnych zadań. Bonusy punktowe są przyznawane również za zaliczenie tzw. PokeStopów, czyli specjalnie wyznaczonych miejsc na mapie.

Nasze pokemony, a przynajmniej niektóre z nich, mogą ewoluować dzięki wykorzystaniu tzw. Rare Candies, czyli specjalnych cukierków. W Pokemon Go stanowią one także zachętę do trenowania. Combat Points w Pokemon Go to z kolei podstawowy parametr naszych pokemonów. Dzięki tym punktom mogą one wykonywać rozmaite ataki.

W trakcie rozgrywki w Pokemon Go możemy również złapać jaja pokemonów. Żeby z takiego jajka wykluł się stworek, trzeba przejść z telefonem w ręku określoną liczbę kilometrów albo użyć specjalnego inkubatora.

Pokemon Go - tryby gry

Specyfika Pokemon Go powoduje, że głównym trybem gry jest single player. W pojedynkę przemierzamy świat, szukając pokemonów. W miarę rozwoju naszego avatara, a konkretnie po osiągnięciu piątego poziomu w Pokemon Go, można już wystawiać swoich podopiecznych do walki na rozsianych w okolicy Poke Gymach. To stwarza pole do współpracy z innymi graczami, ponieważ możemy dołączyć do jednej z trzech drużyn i wspólnie z innymi graczami atakować zajęte przez przeciwną drużynę Poke Gymy.

Co ciekawe opcje społecznościowe w Pokemon Go dają możliwość wymieniania się albo handlowania pokemonami za pomocą łącza bluetooth.

Pokemon Go - dodatkowe informacje

Pokemon Go cieszyło się taką popularnością wśród graczy na całym świecie, że wkrótce po premierze gry powstał specjalny gadżet - Pokemon Go Plus. Po połączeniu go ze smartfonem wibruje on zawsze, kiedy w okolicy znajduje się pokemon do złapania.

Dużym plusem Pokemon Go jest fakt, że gra zachęca do spędzania czasu aktywnie i na świeżym powietrzu. Trzeba jednak uważać, ponieważ niejednokrotnie już zdarzało się, że nastoletni fani Pokemon Go biegnący za pokemonem, którego chcieli złapać, byli przyczyną wypadków samochodowych. W niektórych miastach, np. w Iranie, pojawiły się też zakazy łapania pokemonów w niektórych budynkach.

dxh90lv
Pokemon Go
Wydawca

The Pokemon Company

Data premiery (Świat)

06.07.2016

Data premiery (Polska)

16.07.2016

Tryby gry

single/multiplayer

Platformy

AND, IOS

Oficjalna strona www

http://www.pokemon.com/us/pokemon-video-games/pokemon-go/

dxh90lv
dxh90lv
dxh90lv
Więcej tematów
dxh90lv