Trwa ładowanie...
d1q8245

Kultowe Szczęki mają następcę. Maneater podbija listy bestsellerów

Wygląda na to, że legendarne "Szczęki" w końcu znalazły godnego następcę. Gra "Maneater" pomimo niezbyt wysokich ocen krytyków, znalazła się w TOP 10 hitów sprzedażowych w Wielkiej Brytanii. Za tytułem uplasował się m.in. "Minecraft".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maneater hitem w Wielkiej Brytanii. Legendarne "Szczęki" mają następcę
Maneater hitem w Wielkiej Brytanii. Legendarne "Szczęki" mają następcę (Materiały prasowe)
d1q8245

"Maneater" to gra akcji typu RPG. Została wydana na system Windows, PlayStation 4 oraz Xbox One przez Tripwire Interactive. Premiera tytułu miała miejsce 22 maja 2020 roku. Chociaż z produkcją wiązano duże oczekiwania, to nie została entuzjastycznie przyjęta przez krytyków.

Głównym bohaterem tytułu jest krwiożerczy rekin, którego celem jest walka z przeciwnikami żyjącymi w słono i słodkowodnych zbiornikach. Zwierze jest również prawdziwym postrachem dla ludzi. Rozgrywkę zaczynamy mając do czynienia z raczej skromnie wyglądającym rekinem. Z biegiem czasu, zdobywając doświadczenie i umiejętności, rozwijamy jego siłę. Twórcy produkcji przygotowali dla nas aż 30 poziomów głównego bohatera.

d1q8245

Tytuł nie został wysoko oceniony, jednak nie wpłynęło to na jego sprzedaż. Według rankingu GfK, gra znalazła się na 6. miejscu listy największych przebojów sprzedażowych w Wielkiej Brytanii (wydania fizyczne), pokonując między innymi "Minecraft na Switch" i "Star Wars Jedi: Fallen Order".

Czytaj także: Polska firma zarabia miliony. Robią gry wędkarskie i myśliwskie na przeglądarki

Drugim tytułem, który zadebiutował w TOP 10 sprzedaży w Wielkiej Brytanii jest "Saints Row: The Third - Remastered". Pomimo spadku sprzedaży o 28% w porównaniu z danymi sprzed 2 tygodni, na pierwszym miejscu zestawiania znalazła się produkcja "Animal Crossing: New Horizon". Ogromnym wzrostem zainteresowania może pochwalić się również gra "Mario Kart 8: Deluxe", której przypadło 2 miejsce na liście.

d1q8245

Poniżej prezentujemy całe notowanie. Oto ranking hitów sprzedażowych w ostatnim tygodniu w Wielkiej Brytanii:

1. Animal Crossing: New Horizons
2. Mario Kart 8: Deluxe
3. Call of Duty: Modern Warfare
4. Grand Theft Auto 5
5. FIFA 20
6. Maneater
7. Saints Row: The Third - Remastered
8. Minecraft (Switch)
9. Star Wars Jedi: Fallen Order
10. Luigi's Mansion 3

Zobacz także: Ma 16 lat i wygrał w turnieju Teamfight Tactics. Czekała na niego słodka nagroda

d1q8245

Podziel się opinią

Share

d1q8245

d1q8245
Więcej tematów