Trwa ładowanie...
d1q8245

Polska firma zarabia miliony. Robią gry wędkarskie i myśliwskie na przeglądarki

Polska firma Ten Square Games notuje znakomite wyniki w czasie pandemii koronawirusa. Producent gier mobilnych w pierwszym kwartale 2020 roku zarobił 35,3 mln złotych netto. Większość przychodów spółka zawdzięcza mikropłatnościom w "Fishing Clash".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gra polskiej firmy "Fishing clash" cieszy się ogromnym zainteresowaniem
Gra polskiej firmy "Fishing clash" cieszy się ogromnym zainteresowaniem (Facebook.com)
d1q8245

Polska firma Ten Square Games, która specjalizuje się w rynku smartfonowym, to jedna z tych spółek, które nie odczuły strat związanych z pandemią koronawirusa. Wręcz przeciwnie - producent gier mobilnych może pochwalić się rekordowymi wynikami. Wszystko za sprawą smartfonowych gier o wędkarstwie i polowaniach.

W zeszłym kwartale firma zanotowała wzrost przychodów w stosunku do analogicznego okresu w 2019 roku z 45,3 do 95 milionów złotych oraz wzrost zysku netto z 10,35 do 35,3 milionów złotych. Zysk netto spółki, która została założona w 2011 roku przez twórców popularnego niegdyś portalu "Nasza klasa" wzrósł więc o ponad 240 procent.

d1q8245

Największy wpływ na rekordowe przychody polskiego przedsiębiorstwa miały mikrotransakcje. Tylko w kwietniu, we flagowej produkcji "Fishing Clash" gracze wydali łącznie 43 miliony złotych, przebijając tym samym rekord z marca tego roku o niemal 40 procent. Ten Square Games w minionym kwartale wydał na marketing ponad 19 milionów złotych. Prawie cała pula została wykorzystana na powyższy tytuł.

W "Fishing Clash” w minionym kwartale grało miesięcznie średnio 2,89 mln użytkowników, w stosunku do 1,99 mln rok wcześniej. Wzrost zainteresowania zyskał także inny tytuł od producenta. Liczba użytkowników "Wild Hunt” wzrosła z 843,8 tys. do 1,29 mln.

Firma Ten Square Games nie spoczywa na laurach i przygotowuje kolejne gry na smartfona oparte na mikrotransakcjach, które ukażą się jeszcze w 2020 roku.

Zobacz także: Quiz: Lubisz retro? To sprawdź się w tym teście [QUIZ]

d1q8245

Podziel się opinią

Share

d1q8245

d1q8245
Więcej tematów