Kulisy "Wiedźmina 3" - żarty, zabawne błędy i sceny seksu

U twórców gier jest jak na planie filmowym. Dużo żmudnej pracy, ale też sporo zabawy. CD Projekt RED podzielił się krótkim filmem, przy którym naprawdę ciężko się nie uśmiechnąć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z filmu "The Witcher 3: Wild Hunt - Behind the Scenes"
Kadr z filmu "The Witcher 3: Wild Hunt - Behind the Scenes" (https://www.youtube.com/watch?v=_CdRyFneSFs)
WP

Dobre gry wideo powstają latami. Przez ten czas trzeba nie tylko kreaować kolejne postaci, grafiki tła, opcje dialogowe. Mnóstwo czasu zajmuje wprawienie wszystkiego w ruch, łączenie ze sobą różnych części, testowanie, szlifowanie, poprawianie, wyszukiwanie błędów. Jedne będą tylko irytujące - inne są przekomiczne.

WP

W kilkuminutowym wideo można się przyjrzeć całej serii zabawnych błędów, czyli tzw. glitchy. To normalne efekty uboczne przy tworzeniu gier 3D. Czasami się zdarza, że niektórych nie uda się wyłapać i trafiają do pudełkowej wersji. Oprócz wpadek, można zobaczyć też w akcji aktorów głosowych, podkładających głos potworom, oraz sesję mo-cap przedstawiający bardziej pikantne sceny z gry.

10 lat Wiedźmina

26 października mija okrągła "dycha" od momentu premiery pierwszego "Wiedźmina". To on rozpoczął pochód firmy CD Projekt RED do growej ekstraklasy. Początkowo produkcja nie była popularna na Zachodzie, ale zachwyciła polskich graczy. Zainteresowała też ludzi i media, którzy na co dzień nie interesowali się grami wideo.

WP

Co ciekawe, próby przeniesienia książkowych historii na monitory zaczęły się jeszcze w latach 90. Jako pierwsze zajmowało się tym studio Metropolis Software. Później produkcję przejął CDPR, ale ich projekt przechodził dość radykalną ewolucję. Mnóstwo historii i materiałów archiwalnych dotyczących historii "Wiedźmina" można zobaczyć w 2-godzinnymi filmie dokumentalnym na Youtubie.

Co dalej

"Wiedźmin 3" doczekał się dwóch dużych dodatków - "Serce z kamienia" oraz "Krew i wino". Od tego czasu w temacie przygód Geralta grobowa cisza, ale mamy za to "Gwinta". Czyli darmową, wiedźmińską "karciankę" - bitewną grę sieciową opartą wyłącznie o specjalne karty.

WP

Firma również cały czas pracuje nad futurystyczną grą akcji "Cyberpunk 2077". Od dawna jednak nie pojawiają się żadne duże nowiny z tego frontu. Czekamy niecierpliwie na pierwszą prezentację rozgrywki!

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP