Trwa ładowanie...
d1ov7n2

Kolejne zapowiedzi na PlayStation 5. Ubisoft podaje tytuły

Znamy już wstępną datę premiery PlayStation 5 i możliwy termin wydania Xbox Scarlett. Nowe konsole nadchodzą, ale w co będziemy na nich grać? Ubisoft potwierdza pierwsze produkcje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Watch Dogs: Legion" pojawi się na PS5 i Xbox Scarlett
"Watch Dogs: Legion" pojawi się na PS5 i Xbox Scarlett (Materiały prasowe)
d1ov7n2

Niedawno Ubisoft przesunął premiery swoich nadchodzących gier, zgodnie z trendem panującym ostatnio w branży. W "Watch Dogs: Legion" zagramy najwcześniej w przyszłym roku - w okresie od kwietnia 2020 roku do nawet marca 2021.

A skoro tak, to mogliśmy się domyślać, że nowe "Watch Dogs" powstaje też z myślą o nowych konsolach. PlayStation 5 ukaże się pod koniec 2020 roku, co potwierdziło Sony. Z niepotwierdzonych wciąż informacji wynika, że w podobnym okresie pojawi Xbox Scarlett. Jesień to najbardziej prawdopodobny miesiąc premier tych dwóch konsol.

Niewykluczone więc, że "Watch Dogs: Legion" będzie jednym z tytułów startowych nowej generacji. Podobny los może spotkać pozostałe produkcje Ubiosftu, których premiery zostały niedawno przełożone: "Gods & Monsters" oraz "Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine". Studio w planach ma jeszcze dwie produkcje, które także trafią na nowe konsole.

d1ov7n2

Zobacz też: Galaxy Fold - Wrażenia z premiery prasowej

Nie oznacza to, że "Watch Dogs: Legion" oraz "Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine" ominą "stare" konsole, jak PlayStation 4 i Xbox One. Po prostu będą to gry dostępne na obu generacjach.

Z biznesowego punktu widzenia Ubisoft dobrze kombinuje. Na początku nowej generacji nie ma zbyt wielu gier, więc gracz bierze to, co jest - dla twórców to szansa na to, że ich gra sprzeda się dobrze ze względu na małą konkurencję. Choć oczywiście taka polityka ma swoją kluczową wadę. Konsol nie jest na rynku dużo, więc nie od razu dotrze się do dużej grupy graczy (obecnie PS4 ma przeszło 100 mln użytkowników).

d1ov7n2

Przypomnijmy, że PS4 w ciągu 24 godzin od premiery sprzedało się w liczbie miliona egzemplarzy. PS5 może pobić ten rekord, ale dopiero po czasie będzie więcej właścicieli konsoli. A co za tym idzie - większa liczba potencjalnych klientów.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1ov7n2

d1ov7n2
d1ov7n2