Trwa ładowanie...

PlayStation 4 od Sony to druga najlepiej sprzedające się konsola w historii

Sony PlayStation 4 stała się drugą najlepiej sprzedającą się konsolą wszechczasów, a Sony poinformowało, że jedynie w tym kwartale sprzedało się 2,8 mln PS4 (w tym PS4 Pro).

PlayStation 4 od Sony to druga najlepiej sprzedające się konsola w historiiŹródło: flickr.com, fot: Farley Santos
d31vz4l
d31vz4l

Sony może pochwalić się kolejnym ogromnym sukcesem. PS4 zyskało status drugiej najlepiej sprzedającej się konsoli w historii, a tym samym zbliża się do rekordu ustanowionego przez... PlayStation 2.

W ostatnim kwartale Sony sprzedało 2,8 mln PS4, ale i tak jest to spadek o ponad 1,1 mln sztuk względem ostatniego roku. Mimo to firma może pochwalić się 102,8 mln sprzedanych egzemplarzy, przebijając nieco wynik pierwszego PlayStation. Do rekordu PS2 brakuje jeszcze jednak ok. 55 mln sprzedanych konsol.

Spadek sprzedaż PS4 w porównaniu rok do roku pokazuje, że konsola zbliża się do końca swojego życia. Jednak fakt, że PlayStation 5 zostało zapowiedziane na końcówkę 2020 roku, może wpłynąć na podbicie sprzedaży PS4 w trakcie przedświątecznych wyprzedaży.

d31vz4l

Sony odnotowało również niewielki spadek zysku z gier, ale być może sytuacja jeszcze zdąży się odwrócić, ponieważ gry z obecnej generacji mają działać również na PS5. Sony w raporcie podzieliło się również wynikami finansowymi z innych swoich działalności. Firma zarobiła 1,75 miliarda dolarów dzięki "Spider-Man: Far From Home", a sprzedaż muzyki wzrosła o 8 proc.

Zobacz też: 10 najlepszych gier, w które zagrasz tylko na PS4

d31vz4l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31vz4l
Więcej tematów