Trwa ładowanie...
d7w60qm

PlayStation. Sony wyjaśnia, jak powinno nazywać się przycisk na padzie

Posiadacze PlayStation mówią "iks", inni: "krzyżyk". Pewnie każdy właściciel konsol ma swoją wersję. Teraz Sony ujawnia, jaka jest poprawna odpowiedź.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sony tłumaczy, jaką nazwę nosi przycisk w PlayStation na padzie DualShock
Sony tłumaczy, jaką nazwę nosi przycisk w PlayStation na padzie DualShock (Shutterstock.com)
d7w60qm

Pad do konsol PlayStation od zawsze po prawej stronie ma cztery przyciski: kółko, trójkąt, kwadrat i… no właśnie. Sprawa się komplikuje. Sam od zawsze mówiłem "krzyżyk", ale byli też tacy, dla których ikonka znajdująca się na dole to "X". Sprawę postanowiło rozwiązać Sony.

Prawidłowa odpowiedź to… "krzyżyk". Co ciekawe, zupełnie inna nazwa wygrała w ankiecie, którą Sony uruchomiło na Twitterze. Większość grających na sprzętach Sony nazywa feralny przycisk "X".

Choć nie wiadomo, czy rzeczywiście mówią "wciśnij 'iks'!", czy po prostu chcą zrobić Sony na złość, udowadniając, że gigant nie ma racji.

d7w60qm

Czytaj też: PS4: kolejna bariera przekroczona. Konsola PlayStation od Sony osiągnęła imponujący wynik najszybciej w historii

Jak widać PlayStation wciąż ma wiele niewyjaśnionych tajemnic i sekretów. Nie tak dawno Sony ujawniło nieznaną, ale bardzo przydatną funkcję PlayStation 4.

Zobacz też: 10 najlepszych gier, w które zagrasz tylko na PS4

d7w60qm

Podziel się opinią

Share
d7w60qm
d7w60qm
Więcej tematów