Trwa ładowanie...

PS4 - Sony ujawnia ukrytą funkcję. Niektórzy o niej nie wiedzieli

Chociaż Sony wprowadziło tę opcję już trzy lata temu, to nie wszyscy użytkownicy PlayStation 4 byli świadomi, że ona istnieje. Przez internet przeszła fala zdziwienia. Sony zareagowało.

Share
PS4 - Sony ujawnia ukrytą funkcję. Niektórzy o niej nie wiedzieli
Źródło: Shutterstock.com
dhz9fqb

Chodzi o "ukryte trofea". Jak sama nazwa wskazuje, nie wiadomo, jak się nazywają i co należy w grze zrobić, aby je zdobyć. Czy na pewno? Okazuje się, że tajemnica nie jest tak ukryta, jak mogłoby się wydawać. I właśnie to zdziwiło użytkowników PlayStation 4.

Żeby ujawnić ukryte trofeum wystarczy w menu osiągnięć je wybrać i nacisnąć przycisk kwadrat. Wówczas konsola ujawni szczegóły wyzwania - a konkretnie co należy wykonać, aby zostać tym trofeum nagrodzonym.

dhz9fqb

Oczywiście opcja jest ryzykowna, bo czasami opis zadania może ujawnić jakieś fakty związane z fabułą gry. Nic więc dziwnego, że takie wyzwanie kryje się pod nazwą "ukryte trofeum". Ale jeżeli ktoś przeszedł już grę niemal na wylot i brakuje mu tylko właśnie ukrytych nagród, to właśnie znalazł sposób, żeby ułatwić sobie zadanie.

Zobacz też: Cyberpunk 2077: Oto, czego dowiedzieliśmy się z dotychczasowych relacji

PS4: opcja, o której użytkownicy nie wiedzieli

Co ciekawe, wielu użytkowników PlayStation 4 nie było tego świadomych. Dopóki "sekretu" nie ujawniono na Reddicie. Potem zareagował nawet brytyjski oddział PlayStation 4, który informację zamieścił na Twitterze. Zaznaczając, że to opcja z 2016 roku.

Cóż, widocznie Sony musi lepiej chwalić się nowościami, które wprowadza do systemu. Najwyraźniej takie drobiazgi nie docierają do grających, a mogą ułatwić życie.

Przypominamy, że PlayStation 4 taniej kupimy w promocji Amazon Prime Day 2019. W zależności od wybranego modelu, ceny zaczynają się już od 547 zł, a za nowe PS4 Slim z dwoma kontrolerami Dual Shock zapłacimy 980 zł. Z kolei PlayStation 4 Pro z grą "Days Gone" zapłacimy ok. 1470 zł. W promocji znalazły się też wybrane modele Xbox One i Xbox One Pro w zestawie z grami.

dhz9fqb

Podziel się opinią

Share
dhz9fqb
dhz9fqb
Więcej tematów