Trwa ładowanie...

Jak pobrać Minecraft? Wyjaśniamy, czym różnią się poszczególne wersje

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier na świecie, które od lat przyciąga tysiące graczy w różnym wieku. Gra nie jest już dostępna bezpłatnie, ale podpowiadamy, jak z legalnych źródeł pobrać Minecrafta.

Share
Jak pobrać Minecraft? Wyjaśniamy, czym różnią się poszczególne wersje
Źródło: Materiały prasowe
d42tf6k

Minecraft to prawdziwy fenomen na rynku. Z jednej strony to gra survival stworzona w 2011 roku w przez rozwijające się wtedy studio Mojang AB. W grze możemy budować, niszczyć i niemal dowolnie kształtować otaczający nas "klockowy" świat.

Z drugiej jednak strony, Minecraft to marka, która przyniosła twórcom miliony dolarów. Później został wykupiony przez Microsoft i dalej jest rozwijany.

d42tf6k

Tytuł początkowo dostępny był za darmo, ale szybko wszedł w płatny model dystrybucji. Obecnie gra dostępna jest w ramach abonamentu Xbox Game Pass lub w sklepach za ok. 120 zł (często grę można kupić w atrakcyjnych promocjach).

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jak pobrać Mincraft na PC/Mac/Linux?

Grę na komputery osobiste można pobrać za pośrednictwem aplikacji Xbox lub bezpośrednio z oficjalnej strony gry. W tym celu należy:

  • wejść na stronę minecraft.net;
  • na ekranie startowym wybieramy "Pobierz Minecraft";
  • następnie musimy wybrać platformę, na której chcemy zagrać oraz w przypadku komputerów - system operacyjny;
  • na koniec wybieramy jedną z wersji gry - Minecraft: Java Edition lub Minecraft: Windows 10 Edition.

Jeżeli mamy już kupioną grę, to w tym momencie zostaniemy poproszeni o zalogowanie się. Jeśli dopiero planujemy zakup Minecrafta - to na stronie od razu możemy sfinalizować płatność.

d42tf6k

Na koniec potwierdzamy chęć pobrania gry i gotowe! Teraz czas zainstalować tytuł i można już rozpocząć przygodę w Minecrafcie. Nie wiecie od czego zacząć? Zajrzyjcie do naszego poradnika.

Minecraft: Java Edition i Minecraft: Windows 10 Edition

Minecraft: Java Edition to klasyczna, oryginalna wersja gry, która umożliwia rozgrywkę między-platformową użytkownikom systemów Windows, Linux oraz MacOS, a także pozwala na korzystanie ze skórek i modów tworzonych przez użytkowników.

Minecraft: Windows 10 Edition to nowa edycja przystosowana do urządzeń działających na systemie Windows 10. Ta kolekcja zawiera podstawową grę Minecraft oraz kompilację Starter Pack: Greek Mythology Mash-up, Plastic Texture Pack, Skin Pack 1 i Villains Skin Pack.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jak pobrać Minecraft na smartfona?

Minecraft doczekał się również wersji na smartfona. Gra dostępna jest w sklepie Google Play na telefony z Androidem (ok. 29 zł) oraz na iPhone'y (w sklepie App Store kupimy ją za ok. 32 zł).

d42tf6k

Poza tym na urządzeniach mobilnych możemy zagrać również w Minecraft Earth. To aplikacja umożliwiająca wkroczenie do gry w rzeczywistości rozszerzonej. Tytuł dostępny jest bezpłatnie na urządzeniach z systemem iOS 10 lub nowszym oraz Android 8 lub nowszym.

Jak pobrać Minecraft na konsolę?

W Minecrafta zagramy też na konsolach - Xbox One, Xbox 360, Nintendo Switch, PS4, PS3, Ps Vita, Wii U oraz Nintendo 3DS.

Gra dostępna jest na wybrane platformy w wersji pudełkowej, ale można też ją pobrać ze sklepu każdej platformy. W sklepach znajdziemy także klucze, które umożliwią nam pobrane wersji cyfrowej na wybraną platformę.

Minecraft to gra, która potrafi wciągnąć na wiele godziny. O jej popularności świadczy jednak nie tylko wersja "cyfrowa". Poza serią gier na rynku pojawiły się zabawki, ubrania, gadżety a nawet...klocki LEGO sygnowane marką.

d42tf6k

Podziel się opinią

Share
d42tf6k
d42tf6k
Więcej tematów