ycipk-1fjxz1

"GTA V" to trzecia najpopularniejsza gra na Ziemi

Lata lecą, a "Grand Theft Auto V" wciąż nabija licznik Rockstarowi. Gra z 2013 roku znalazła w tym roku kolejne miliony nabywców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"GTA V" to trzecia najpopularniejsza gra na Ziemi
(Rockstar Games)
ycipk-1fjxz1

85 milionów - tyle egzemplarzy "Grand Theft Auto V" wysłano łącznie do sklepów. To oznacza, że od maja 2017 są kolejne miliony chętnych na kupno gry. Tym samym "GTA V" przeskoczyło w tabeli "Wii Sports" i uplasowało się na 3 pozycji najlepiej sprzedających się gier wszech czasów. Wyprzedza go tylko "Minecraft", uwielbiany zwłaszcza przez młodszych graczy, oraz... "Tetris".

To nie koniec sukcesów. Organizacja NPD, badająca rynek i zakupy mieszkańców w USA, stwierdziła jednoznacznie. "GTA V" to najlepiej sprzedająca się gra w historii USA. Gra miała też fantastyczny start, zarabiając 800 mln dolarów tylko w pierwszym dniu. Stała się też najszybciej sprzedającą się grą w historii! Kolejnym sukcesem jest ciągła dobra passa "GTA Online", czyli sieciowego trybu produkcji. Rockstar stale go rozwija, niedawno dodając m.in. tryb Motor Wars, w jasny sposób nawiązujący do ultrapopularnego "Playerunknown's Battleground".

ycipk-1fjxz1

W ostatnim raporcie finansowym Rockstar pochwalił się, że przychody z mikrotransakcji stanowiły prawie połowę dochodów firmy za ostatni kwartał. To bardzo podobne wyniki do tych, które odnotował w ostatnich miesiącach Ubisoft. Najwyraźniej obie firmy miały lepszy pomysł na zachęcenie graczy do dodatkowych płatności od EA. Ich najnowsza gra, "Star Wars: Battlefront II", znalała się w prawdziwym ogniu krytki.

ycipk-1fjxz1
ycipk-1fjxz1
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1fjxz1