Trwa ładowanie...
d348ked

GTA 6 najwcześniej w 2023 roku? Wskazują na to plany Take-Two Interactive

"GTA 6" to jedna z tych gier, których fani nie mogą się doczekać. Najnowsze przecieki sugerują, że miłośnicy kultowej serii będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Plany finansowe wydawcy Take-Two wskazują, że premiera może odbyć się dopiero w 2023 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
GTA 6 dopiero w 2023 roku? Są przecieki w sprawie premiery
GTA 6 dopiero w 2023 roku? Są przecieki w sprawie premiery (Facebook)
d348ked

"GTA 6" nie zostało jeszcze oficjalnie zapowiedziane, jednak nikt nie ma wątpliwości, że najnowsza część kultowej serii "Grand Theft Auto" w końcu ujrzy światło dzienne. Według najświeższych doniesień na premierę tytułu trzeba będzie jednak sporo poczekać. Bardzo możliwe, że fani będą cieszyć się produkcją dopiero w 2023 roku.

Źródłem tych informacji jest niedawny raport finansowy dystrybutora gier komputerowych Take-Two Interactive, który jest wydawcą popularnej serii. Największą uwagę skupiają w nim dane dotyczące planowanych wydatków na działania marketingowe. Dowiadujemy się z nich, że firma zamierza wydać 84 miliony dolarów w okresie od 1 kwietnia 2023 r. do 31 marca 2024.

d348ked

Kwota ta jest dwa razy wyższa niż w każdym innym nadchodzącym roku wymienionym w raporcie. W sieci aż roi się od sugestii, że te gigantyczne wydatki mają ścisły związek z premierą "GTA 6". Podejrzenia mogą okazać się słuszne, ponieważ w 2023 roku swoje dziesiąte urodziny obchodzić będzie "Grand Theft Auto 5".

Analitycy, w tym między innymi Jeff Cohen zwracają uwagę, że obserwowanie raportów finansowych Take-Two pozwoliło fanom przewidzieć, kiedy na rynek trafi "Red Dead Redemption 2".

Choć miłośnicy serii na pewno nie będą zadowoleni z tak odległej daty premiery, można się domyślać, że twórcy produkcji zrobią wszystko, aby zrekompensować im długi czas oczekiwania.

d348ked

Przypomnijmy, że GTA 5 nadal cieszy się ogromną popularnością. Tylko od lutego do maja tego roku sprzedano dodatkowych 10 mln egzemplarzy gry, ponadto kwiecień okazał się najlepszym miesiącem w historii Grand Theft Auto Online pod względem przychodów z mikropłatności. Trudno się dziwić, że wydawca spokojnie czeka na zastąpienie produkcji świeżym tytułem.

Zobacz także: Kultowe Szczęki mają następcę. Maneater podbija listy bestsellerów

d348ked

Podziel się opinią

Share

d348ked

d348ked
Więcej tematów