Trwa ładowanie...

FIFA promuje hazard? Brytyjski nastolatek wydał 15 tys. złotych na karty z piłkarzami

FIFA promuje hazard - do takiego wniosku doszła brytyjska Izba Lordów. O niebezpieczeństwie uzależnienia się od kupowania kart z piłkarzami w FIFA Ultimate Team zrobiło się głośno, gdy stacja BBC opisała historię nastoletniego Jonathana Peniketa.

FIFA promuje hazard? Brytyjski nastolatek wydał 15 tys. złotych na karty z piłkarzamiŹródło: YouTube
d41v1c3
d41v1c3

FIFA promuje hazard? Do takiego wniosku dochodzi coraz więcej ludzi po tym, jak stacja BBC opowiedziała historię brytyjczyka Jonathana Peniketa, który na kupowanie paczek z losowymi kartami z zawodnikami w trybie FIFA Ultimate Team wydał 3 tysiące funtów (blisko 15 tys. złotych).

Dziś mężczyzna ma 21 lat i postanowił opowiedzieć, w jaki sposób niewinne kupowanie paczek z kartami przerodziło się w prawdziwe uzależnienie. Za punkt kulminacyjny uznał okres, gdy jego mama zachorowała na raka. Zdaniem Jonathana Peniketa, wydawanie pieniędzy na grę, było dla niego ucieczką od problemów. - Wydawałem jednorazowo 30 funtów, 40 funtów, a później 50 funtów. Wpłacałem do gry 80 funtów cztery lub pięć razy w ciągu nocy - opowiadał w materiale BBC.

Nastolatek przeznaczył na grę swoje wszystkie oszczędności, które przez lata były zasilane przez jego rodziców i dziadków. - Czuję się odpowiedzialny za to, co zrobiłem. To ja zdecydowałem o tym, by wydać te pieniądze. Moi rodzice załamali się, kiedy dowiedzieli się o wszystkim i sprawdzili wyciągi bankowe. Miałem wrażenie, że nie dam rady bez wydawania pieniędzy na paczki - zdradził Peniket. Mężczyzna dodał, że zdecydował się opowiedzieć publicznie o swoim uzależnieniu, aby przestrzec wszystkich młodych ludzi, którzy w przyszłości mogą popełnić te same błędy.

Zobacz też: 10 porad bezpiecznego korzystania z internetu

d41v1c3

Izba Lordów zabiera głos

Izba Lordów - odpowiednik polskiego Senatu, twierdzi, że kupowanie paczek z losowymi kartami z zawodnikami w trybie FIFA Ultimate Team można zakwalifikować jako hazard.

Sprawą zajęła się już tamtejsza Komisja ds. Hazardu, która chce, aby opcję znaną z trybu Ultimate Team, sklasyfikować zgodnie z brytyjską ustawą jako "gry losowe".

Do zarzutów odniósł się producent gry, EA Sports. Firma przypomina, że w FIFA Ultimate Team można grać całkowicie za darmo, a zakupy stanowią jedynie dodatkową opcję. Ponadto podkreślono, że FIFA posiada możliwość korzystania z kontroli rodzicielskiej w celu ograniczenia lub zakazu wydawania pieniędzy.

d41v1c3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41v1c3
Więcej tematów