Trwa ładowanie...
d12wdfr

FIFA promuje hazard? Brytyjski nastolatek wydał 15 tys. złotych na karty z piłkarzami

FIFA promuje hazard - do takiego wniosku doszła brytyjska Izba Lordów. O niebezpieczeństwie uzależnienia się od kupowania kart z piłkarzami w FIFA Ultimate Team zrobiło się głośno, gdy stacja BBC opisała historię nastoletniego Jonathana Peniketa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
FIFA Ultimate Team promuje hazard? Brytyjska Izba Lordów wzięła grę pod lupę
FIFA Ultimate Team promuje hazard? Brytyjska Izba Lordów wzięła grę pod lupę (YouTube)
d12wdfr

FIFA promuje hazard? Do takiego wniosku dochodzi coraz więcej ludzi po tym, jak stacja BBC opowiedziała historię brytyjczyka Jonathana Peniketa, który na kupowanie paczek z losowymi kartami z zawodnikami w trybie FIFA Ultimate Team wydał 3 tysiące funtów (blisko 15 tys. złotych).

Dziś mężczyzna ma 21 lat i postanowił opowiedzieć, w jaki sposób niewinne kupowanie paczek z kartami przerodziło się w prawdziwe uzależnienie. Za punkt kulminacyjny uznał okres, gdy jego mama zachorowała na raka. Zdaniem Jonathana Peniketa, wydawanie pieniędzy na grę, było dla niego ucieczką od problemów. - Wydawałem jednorazowo 30 funtów, 40 funtów, a później 50 funtów. Wpłacałem do gry 80 funtów cztery lub pięć razy w ciągu nocy - opowiadał w materiale BBC.

d12wdfr

Nastolatek przeznaczył na grę swoje wszystkie oszczędności, które przez lata były zasilane przez jego rodziców i dziadków. - Czuję się odpowiedzialny za to, co zrobiłem. To ja zdecydowałem o tym, by wydać te pieniądze. Moi rodzice załamali się, kiedy dowiedzieli się o wszystkim i sprawdzili wyciągi bankowe. Miałem wrażenie, że nie dam rady bez wydawania pieniędzy na paczki - zdradził Peniket. Mężczyzna dodał, że zdecydował się opowiedzieć publicznie o swoim uzależnieniu, aby przestrzec wszystkich młodych ludzi, którzy w przyszłości mogą popełnić te same błędy.

Zobacz też: 10 porad bezpiecznego korzystania z internetu

Czytaj także: Szalone wyścigi za darmo. Skąd pobrać "Trackmanię"?

d12wdfr

Izba Lordów zabiera głos

Izba Lordów - odpowiednik polskiego Senatu, twierdzi, że kupowanie paczek z losowymi kartami z zawodnikami w trybie FIFA Ultimate Team można zakwalifikować jako hazard.

Sprawą zajęła się już tamtejsza Komisja ds. Hazardu, która chce, aby opcję znaną z trybu Ultimate Team, sklasyfikować zgodnie z brytyjską ustawą jako "gry losowe".

Do zarzutów odniósł się producent gry, EA Sports. Firma przypomina, że w FIFA Ultimate Team można grać całkowicie za darmo, a zakupy stanowią jedynie dodatkową opcję. Ponadto podkreślono, że FIFA posiada możliwość korzystania z kontroli rodzicielskiej w celu ograniczenia lub zakazu wydawania pieniędzy.

Zobacz także: Super Mario Bros.: oryginalna wersja gry na NES sprzedana za prawie pół miliona zł

d12wdfr

Podziel się opinią

Share
d12wdfr
d12wdfr
Więcej tematów