Trwa ładowanie...
d2qe40r

Super Mario Bros.: oryginalna wersja gry na NES sprzedana za prawie pół miliona zł

Można za to kupić niewielkie mieszkanie, porządny samochód czy mnóstwo innych rzeczy, które należą do sfery marzeń. Ale nieco ponad 100 tys. dol. można wydać inaczej - na przykład kupując Super Mario Bros.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rekord pobity
Rekord pobity
d2qe40r

Oczywiście to nie byle jaka kopia kultowej gry. Mowa o oryginalnym kartridżu pochodzącym z ery NES. Kopia jest zafoliowana i w niemal idealnym stanie. To spowodowało, że według dziennikarza Chrisa Kohlera mamy do czynienia z najdroższym historycznym egzemplarzem gry - Super Mario Bros. sprzedano za 114 tys. dol.

Wcześniej podobny egzemplarz wylicytowano za 100 tys. dol. Cena więc rośnie, a my możemy zadać sobie pytanie, ile jeszcze takich sztuk może trafić na sprzedaż.

d2qe40r

Każdy, kto zaczął pasjonować się grami na przełomie lat 80. i 90., jeśli tylko dba o przedmioty, może zarobić naprawdę niezłe pieniądze. Na przykład Scott Amos podczas porządków znalazł grę "Kid Icarus" na konsolę NES z 1987 r. Po namowach rzeczoznawcy wystawił znalezisko na aukcji, dzięki czemu stał się bogatszy o 9 tys. dol.

Wielką popularnością cieszą się też karty z Pokemonami, o czym na WP Gry pisał Paweł Hekman:

Trudno o lepszą zachętę, by odkurzyć stare graty - kto wie, może czai się tam jakaś kolekcjonerska perełka?

d2qe40r

Podziel się opinią

Share

d2qe40r

d2qe40r
Więcej tematów