Trwa ładowanie...

Super Mario Bros.: oryginalna wersja gry na NES sprzedana za prawie pół miliona zł

Można za to kupić niewielkie mieszkanie, porządny samochód czy mnóstwo innych rzeczy, które należą do sfery marzeń. Ale nieco ponad 100 tys. dol. można wydać inaczej - na przykład kupując Super Mario Bros.

Super Mario Bros.: oryginalna wersja gry na NES sprzedana za prawie pół miliona zł
dn5u0vh
dn5u0vh

Oczywiście to nie byle jaka kopia kultowej gry. Mowa o oryginalnym kartridżu pochodzącym z ery NES. Kopia jest zafoliowana i w niemal idealnym stanie. To spowodowało, że według dziennikarza Chrisa Kohlera mamy do czynienia z najdroższym historycznym egzemplarzem gry - Super Mario Bros. sprzedano za 114 tys. dol.

Wcześniej podobny egzemplarz wylicytowano za 100 tys. dol. Cena więc rośnie, a my możemy zadać sobie pytanie, ile jeszcze takich sztuk może trafić na sprzedaż.

Każdy, kto zaczął pasjonować się grami na przełomie lat 80. i 90., jeśli tylko dba o przedmioty, może zarobić naprawdę niezłe pieniądze. Na przykład Scott Amos podczas porządków znalazł grę "Kid Icarus" na konsolę NES z 1987 r. Po namowach rzeczoznawcy wystawił znalezisko na aukcji, dzięki czemu stał się bogatszy o 9 tys. dol.

dn5u0vh

Wielką popularnością cieszą się też karty z Pokemonami, o czym na WP Gry pisał Paweł Hekman:

Trudno o lepszą zachętę, by odkurzyć stare graty - kto wie, może czai się tam jakaś kolekcjonerska perełka?

dn5u0vh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn5u0vh
Więcej tematów