Trwa ładowanie...

Dziś premiera Valorant. Zobacz listę zmian, jakie przyniósł patch 1.0

Już 2 czerwca wszyscy chętni będą mogli zagrać za darmo w Valorant - nowy FPS od twórców LoL-a. Z okazji premiery Riot Games przygotował również duży patch, który wprowadza liczne zmiany względem wersji beta.

Dziś premiera Valorant. Zobacz listę zmian, jakie przyniósł patch 1.0Źródło: Materiały prasowe
d2cb8y7

Zamknięta beta Valorant cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Riot Gams stworzył tytuł, który może stać się poważnym konkurentem dla gier, z których czerpie inspirację – Overwatch oraz Counter Strike: Global Offensive. W betę szczęśliwcy, którzy zdobyli kod mogli grać do 28 maja, jednak od dzisiaj – 2 czerwca – grę będzie mógł wypróbować każdy.

Co ważne w związku z premierę gry (2 czerwca) wszystkie konta graczy zostaną wyzerowane, a postępy z wersji beta nie zostaną zachowane. Twórcy zapowiedzieli jednak, że wszystkie przedmioty, skórki itp. zakupione za prawdziwe pieniądze zostaną na swoim miejscu.

Valorat – zmiany w patchu 1.0

W związku z premierą gry, twórcy przygotowali dużą aktualizację, która przyniosła następujące zmiany:

 • nowa mapa – Ascent
 • nowa postać – Reyna
 • zmiany agentów: Sage, Omen, Phoenix, Raze i Jett
 • przebudowano mapę Split (porównanie na poniższej grafice).
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Dostępni bohaterowie przeszli szereg zmian, dzięki czemu powinni lepiej sprawdzać się w walce. Zmianom uległy m.in. umiejętności Lecząca Kula (Sage), Bombowa Paka (Raze) czy Zasłona Chmur (Jett). W większości przypadków zmianie uległ czas trwania umiejętności, co powinno znacząco wpłynąć na rozgrywkę i taktyki graczy.

d2cb8y7

Nowy patch wprowadził również zmiany w wydajności gry. Wielu graczy w trakcie bety zauważało spadki liczby klatek, zwłaszcza gdy w grze sporo się działo. Riot Games przyznał, że wciąż pracuje nad optymalizacją, ale najnowsze zmiany powinni przynieść pierwsze poprawy.

Poprawione zostały również błędy, które tworzyły w mapach "luki" umożliwiające ucieczkę poza przestrzeń gry. Trwają prace też nad usunięciem "niewidzialnych ścian" i miejsc kolizji na różnych mapach – zmiany będą wprowadzane w kolejnych łatkach.

Tryb rywalizacji nie będzie dostępny w dniu premiery. Ten zostanie wprowadzony dopiero, gdy gra będzie działać stabilnie i zapewniać oczekiwane doznania. Riot Games ma nadzieję, że dzięki temu gracze bez stresu skupią się na poznaniu mechaniki gry oraz umiejętności poszczególnych postaci. Tryb rankingowy zostanie wprowadzony w kolejnych patchach.

Zobacz też: Top 10 gier na PS4

Naprawiono wiele błędów zarówno w samej grze, jak i te widoczne na poziomie klienta gry. Poza tym Riot Games wprowadził szereg usprawnień na różnych płaszczyznach rozgrywki, m.in:

 • śmierć z ręki gracza niebędącego wrogiem nie zapewnia już punktów ulta;
 • dodano komunikat "Zasady społeczności Valorant" dla nowych graczy;
 • dodano ograniczenia czatu głosowego i tekstowego;
 • zaktualizowano kategorie zgłoszeń;
 • dodano nowe opcje dla obserwatora;
 • zaktualizowano ikony sklepu, przyciski ulepszenia i zaktualizowano wizualnie menu;
 • zmianom uległ również interfejs użytkownika i HUD.

Studio przyznaje, że nie wszystkie znane błędy zostały naprawione przed premierą. Nad każdym z nich trwają prace i będą naprawiane w kolejnych aktualizacjach. Pełną listę zmian, jakie przyniósł patch 1.0 znajdziecie na stronie Valorant.

d2cb8y7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cb8y7
Więcej tematów