Trwa ładowanie...
d1uc602

Dziś premiera Valorant. Zobacz listę zmian, jakie przyniósł patch 1.0

Już 2 czerwca wszyscy chętni będą mogli zagrać za darmo w Valorant - nowy FPS od twórców LoL-a. Z okazji premiery Riot Games przygotował również duży patch, który wprowadza liczne zmiany względem wersji beta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pierwsze spojrzenie na Valorant
Pierwsze spojrzenie na Valorant (Materiały prasowe)
d1uc602

Zamknięta beta Valorant cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Riot Gams stworzył tytuł, który może stać się poważnym konkurentem dla gier, z których czerpie inspirację – Overwatch oraz Counter Strike: Global Offensive. W betę szczęśliwcy, którzy zdobyli kod mogli grać do 28 maja, jednak od dzisiaj – 2 czerwca – grę będzie mógł wypróbować każdy.

Co ważne w związku z premierę gry (2 czerwca) wszystkie konta graczy zostaną wyzerowane, a postępy z wersji beta nie zostaną zachowane. Twórcy zapowiedzieli jednak, że wszystkie przedmioty, skórki itp. zakupione za prawdziwe pieniądze zostaną na swoim miejscu.

d1uc602

Valorat – zmiany w patchu 1.0

W związku z premierą gry, twórcy przygotowali dużą aktualizację, która przyniosła następujące zmiany:

 • nowa mapa – Ascent
 • nowa postać – Reyna
 • zmiany agentów: Sage, Omen, Phoenix, Raze i Jett
 • przebudowano mapę Split (porównanie na poniższej grafice).
 Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Dostępni bohaterowie przeszli szereg zmian, dzięki czemu powinni lepiej sprawdzać się w walce. Zmianom uległy m.in. umiejętności Lecząca Kula (Sage), Bombowa Paka (Raze) czy Zasłona Chmur (Jett). W większości przypadków zmianie uległ czas trwania umiejętności, co powinno znacząco wpłynąć na rozgrywkę i taktyki graczy.

d1uc602

Nowy patch wprowadził również zmiany w wydajności gry. Wielu graczy w trakcie bety zauważało spadki liczby klatek, zwłaszcza gdy w grze sporo się działo. Riot Games przyznał, że wciąż pracuje nad optymalizacją, ale najnowsze zmiany powinni przynieść pierwsze poprawy.

Poprawione zostały również błędy, które tworzyły w mapach "luki" umożliwiające ucieczkę poza przestrzeń gry. Trwają prace też nad usunięciem "niewidzialnych ścian" i miejsc kolizji na różnych mapach – zmiany będą wprowadzane w kolejnych łatkach.

Tryb rywalizacji nie będzie dostępny w dniu premiery. Ten zostanie wprowadzony dopiero, gdy gra będzie działać stabilnie i zapewniać oczekiwane doznania. Riot Games ma nadzieję, że dzięki temu gracze bez stresu skupią się na poznaniu mechaniki gry oraz umiejętności poszczególnych postaci. Tryb rankingowy zostanie wprowadzony w kolejnych patchach.

Zobacz też: Top 10 gier na PS4

Naprawiono wiele błędów zarówno w samej grze, jak i te widoczne na poziomie klienta gry. Poza tym Riot Games wprowadził szereg usprawnień na różnych płaszczyznach rozgrywki, m.in:

 • śmierć z ręki gracza niebędącego wrogiem nie zapewnia już punktów ulta;
 • dodano komunikat "Zasady społeczności Valorant" dla nowych graczy;
 • dodano ograniczenia czatu głosowego i tekstowego;
 • zaktualizowano kategorie zgłoszeń;
 • dodano nowe opcje dla obserwatora;
 • zaktualizowano ikony sklepu, przyciski ulepszenia i zaktualizowano wizualnie menu;
 • zmianom uległ również interfejs użytkownika i HUD.
d1uc602

Studio przyznaje, że nie wszystkie znane błędy zostały naprawione przed premierą. Nad każdym z nich trwają prace i będą naprawiane w kolejnych aktualizacjach. Pełną listę zmian, jakie przyniósł patch 1.0 znajdziecie na stronie Valorant.

d1uc602

Podziel się opinią

Share
d1uc602
d1uc602
Więcej tematów