Trwa ładowanie...
ycipk-3twr0s

Diablo IV współtworzy Polak. Na początku roku zamienił CD Projekt RED na Blizzard

O tym, że Sebastian Stępień, wieloletni pracownik CD Projekt RED, przechodzi do Blizzarda, wiedzieliśmy od początku roku. Teraz jednak potwierdzono, że pracuje nad Diablo IV.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Diablo IV" tworzy były pracownik CD Projekt RED
"Diablo IV" tworzy były pracownik CD Projekt RED (Materiały prasowe)
ycipk-3twr0s

Sebastian Stępień w CD Projekt RED zajmował się m.in. tworzeniem fabuły w serii "Wiedźmin", a także w nadchodzącym "Cyberpunk 2077". Nad "Diablo IV" Polak czuwa jako dyrektor kreatywny. Wiedzieliśmy, że na takim stanowisku zatrudnił go Blizzard, ale nie było pewne, czym dokładnie Stępień się zajmie.

Przy okazji BlizzConu Stępień zdradził, czego możemy spodziewać się po fabule "Diablo IV". Historia ma być w większym stopniu poświęcona zwykłym ludziom, a nie wielkiej polityce. Polak zdradził, że w trakcie gry odwiedzimy wiele wiosek, gdzie poznamy punkt widzenia mieszkańców.

"Diablo IV" będące "bliżej ludzi" to kolejny dowód na to, że cykl wraca do korzeni. Już przy okazji zapowiedzi twórcy podkreślali, że chcą nawiązywać do kultowego "Diablo II". Wystarczył zwiastun i gameplay, żeby łatwo w ich zapowiedzi uwierzyć - było naprawdę mrocznie i krwawo.

ycipk-3twr0s

Zobacz też: Galaxy Fold - Wrażenia z premiery prasowej

O scenariusz możemy być więc spokojni, skoro nad całością czuwa człowiek, który odpowiadał za serię "Wiedźmin" - chwaloną przecież głównie za fabułę i klimat. Sebastian Stępień dołączył do Blizzarda na początku 2019 roku.

ycipk-3twr0s

Diablo IV: jest nowy gameplay

W sieci pojawił się nowy fragment rozgrywki z "Diablo IV", pokazujący w akcji barbarzyńcę:

Niestety wciąż nie wiemy, kiedy "Diablo IV" będzie miało premierę.

ycipk-3twr0s

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-3twr0s

ycipk-3twr0s
ycipk-3twr0s