Trwa ładowanie...
d1mzeii

Diablo IV na BlizzCon 2019 oficjalnie zapowiedziane. Czekaliśmy długie lata. Warto było!

Miała być zapowiedź rok temu, jest teraz. Na BlizzCon 2019 Blizzard oficjalnie zapowiedział Diablo IV! Co wiemy o grze?
Share
Diablo IV zapowiedziane
Diablo IV zapowiedzianeŹródło: Materiały prasowe
d1mzeii

Na konferencji otwierającej BlizzCon 2019 obejrzeliśmy zwiastun "czwórki". Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, Diablo IV jest dużo bardziej mroczne niż Diablo III. Grze bliżej do kultowej "dwójki". Na pewno będzie krwawo, czego trailer jest najlepszym dowodem. Twórcy zapowiedzieli powrót do korzeni. Wystarczyło obejrzeć zwiastun, by uwierzyć im, że są na to szanse.

A potem pokazano pierwszy gameplay - był nawet lepszy, niż zwiastun. Pierwsze wrażenie: to naprawdę przypomina "Diablo II"! Lokacje są mroczne, surowe, wręcz obrzydliwe. To samo powiedzieć można o przeciwnikach. Tradycyjnie każdy z bohaterów ma swoje umiejętności. Mnie najbardziej spodobała się zamiana w niedźwiedzia i taranowanie wrogów.

d1mzeii

Świetnie może grać się czarodziejką, inspirowaną klasą z "Diablo II". Manipuluje żywiołami, dzięki czemu "nabija ich na poszarpane lodowe kolce, razi błyskawicami lub przygniata ognistymi meteorytami spadającymi prosto z nieba". Wygląda to nieźle.

Zaskakującą nowością w grze będzie poruszanie się na koniu. "Diablo" przyzwyczaiło nas do sporych map, ale wszystkie przemierzaliśmy pieszo albo posiłkowaliśmy się systemem teleportów. Czy to oznacza, że plansze w "Diablo IV" będą tak ogromne? Wiele na to wskazuje.

Jak zdradzają twórcy, świat Sanktuarium będzie ogromnym, otwartym obszarem, na który złoży się pięć dostępnych, zróżnicowanych regionów. Wśród nich znajdą się palące piaski Kedżystanu, zamieszkana przez wilkołaki knieja Scosglen i surowe, nieprzyjazne Suche Stepy.

Potwierdziły się też pogłoski na temat trzech klas postaci. Zagramy Barbarzyńcą, Druidem oraz Czarodziejką. Blizzard opisuje je jako "pierwsze", więc należy spodziewać się kolejnych.

d1mzeii

Kolejną nowością jest możliwość spotykania grupy graczy w jednym, wspólnym świecie. Będzie dało się ze sobą współpracować lub... rywalizować w trybie PvP.

Blizzard zapowiada, że przy "Diablo IV" będą zachwyceni wszyscy ci, którzy mają kontakt z serią po raz pierwszy, jak i weterani.

"Diablo IV" pojawi się na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Na BlizzCon 2019 obecni mogą już zagrać - czy to oznacza, że premiera jest bliżej niż dalej? Niestety, konkretnego terminu nie podano.

d1mzeii

Podziel się opinią

Share
d1mzeii
d1mzeii
Więcej tematów