Trwa ładowanie...

"Cyberpunk 2077" - jest pierwszy gameplay! Nareszcie wiemy, jak będzie wyglądać gra

Po długich latach oczekiwania fani w końcu zobaczyli obszerny fragment najnowszego tytułu od CD Projekt RED. Prawie 50-minutowe wideo z gry "Cyberpunk 2077" trafiło do sieci. Poprzedzało je wielogodzinne, tajemnicze oczekiwanie.

"Cyberpunk 2077" - jest pierwszy gameplay! Nareszcie wiemy, jak będzie wyglądać graŹródło: CD Projekt RED
d36x0g5
d36x0g5

Od rana na Twitchu, największym serwisie streamingowym, trwała zagadkowa transmisja. Na ekranie wyświetlał się ciąg liczb i cyfr. Szyfr? Być może. Ale najważniejsze jest to, że po wielu godzinach doczekaliśmy się gameplayu. To pierwszy publiczny pokaz gry "Cyberpunk 2077" w historii produkcji - a ta trwa przynajmniej od 6 lat, gdy zapowiedziano jąw maju 2012 roku.

Blisko 50-minutowy zwiastun zaczyna się od misji, w której główny bohater - V - bierze udział w zleceniu odzyskania dziewczyny. Została porwana przez scavengersów, bandytów kradnących ludziom organy i wszczepy.

Nieprzytomną, nagą i okaleczoną kobietę, V znajduje w wannie z lodem. Po zresetowaniu nadajnika kobiety, przylatuje po nią prywatna ekipa ratownicza.

Cyberpunk 2077
Źródło: Cyberpunk 2077, fot: CD Projekt RED

"Cyberpunk 2077" trailer z rozgrywki

Trailer skupia się na pokazaniu tzw. core gry, czyli zasad sterujących wirtualnym światem i rozgrywką. Głos narratora mówi nam, że każda decyzja gracza odzwierciedla się w żyjącym i stale zmieniającym się Night City.

Cyberpunk 2077
Źródło: Cyberpunk 2077, fot: CD Projekt RED

Samo miasto w zwiastunie nie wygląda świetnie od strony graficznej, jednak trzeba pamiętać, że jest to dopiero wczesna wersja gry. Night City przytłacza natomiast rozmachem, chaosem i szczegółowością. Wg słów narratora, CD Projekt RED chce stworzyć dopracowane i żyjące własnym życiem miasto. Night City ma być w "Cyberpunku 2077" jedną z kluczowych "postaci" gry - z własnym charakterem i urokiem.

Cyberpunk 2077
Źródło: Cyberpunk 2077, fot: CD Projekt RED

"Cyberpunk 2077". Wszczepy i ulepszenia

W dalszej części prezentacji V instaluje sobie wszczepy, które dają jej specjalne zdolności jak np. powiększenie czy skaner w oczach. To pozwala V podświetlać interesujące przedmioty, miejsca, a także wrogów. Widać, że "Cyberpunku 2077" nie unikniemy trendu "ułatwiania" i graficznego wskazywania graczowi celów, ale przynajmniej tutaj ma to jakieś uzasadnienie.

Cyberpunk 2077
Źródło: Cyberpunk 2077, fot: CD Projekt RED

Podczas kolejnej misji możemy zobaczyć kilka różnych sposobów wykonywania zadań. Gracz może wybrać podejście dyplomatyczne, siłowe lub posłużyć się zdolnościami hakerskimi. Każdy sposób ma wpływać nie tylko na daną misję, ale także na świat gry.

"Cyberpunk 2077". Data premiery

Trailer nie ujawnił szczegółów dotyczących możliwej daty premiery gry, a z wypowiedzi narratora dowiadujemy się, że prace nad produkcją trwają i wszystko, co widzieliśmy może ulec zmianie. Znów pozostaje nam tylko czekanie.

d36x0g5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36x0g5
Więcej tematów