Trwa ładowanie...
d2irthn

Cyberpunk 2077 dał wysokie miejsce CD Projektowi. To najbardziej obiecująca firma na świecie

50 Companies to Watch in 2020 jest rankingiem najbardziej obiecujących firm, na które warto zwrócić uwagę w nadchodzącym roku. Mamy polskiego przedstawiciela w tym zaszczytnym gronie. I to jakiego!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cyberpunk 2077 to gwarancja świetnych wyników CD Projektu w 2020 roku
Cyberpunk 2077 to gwarancja świetnych wyników CD Projektu w 2020 roku (Materiały prasowe)
d2irthn

CD Projekt zajął 11 miejsce w prestiżowym rankingu przygotowanym przez Bloomberg. Dzięki temu rodzimy producent gier wyprzedził takie znane i ogromne firmy związane z technologią i samochodami jak np. Volkswagen, Uber, Toyota, T-Mobile, Siemens, Samsung, Roku, Netflix, Motorola, Fiat Chrysler, a nawet Facebook.

Bloomerg stawia na CD Projekt i Cyberpunk 2077

Analitycy Bloomberg Intelligence śledzą mniej więcej 2000 firm z takich sektorów jak chociażby energetyka, handel, finanse, technologie. Wybrali 50 najbardziej obiecujących w nadchodzącym 2020 roku. Aby zapewnić miejsce na liście, musiały być gotowe do wprowadzenia usług lub produktów, które potencjalnie będą hitami w 2020 (kłania się Cyberpunk 2077). Ważna jest też kwestia stawania przed niezwykłymi wyzwaniami.

Opis CD Projektu na liście Bloomberg "50 Companies to Watch in 2020". Bloomberg
Opis CD Projektu na liście Bloomberg "50 Companies to Watch in 2020".

Już od dłuższego czasu analitycy i komentatorzy branży gier twierdzą, że Cyberpunk 2077 powinien być wielkim hitem firmy CD Projekt. Miałby nawet przyćmić sukces Wiedźmina 3. Nowy ranking jeszcze bardziej utwierdza w takim przekonaniu. Wymagania i nadzieje co do tytułu są duże, ale CD Projekt RED to na tyle doświadczone i renomowane studio, że dziwne byłoby, gdyby nowa gra okazała się nieudana.

d2irthn

Co więcej, jeśli weźmiemy pod uwagę takie współczynniki jak oczekiwany wzrost sprzedaży, to CD Projekt bije wszystkie inne firmy na głowę i to nawet o rząd wielkości! Możemy zauważyć, że dane to „Estimated sales growth 446.12 proc.” i „Estimated EPS growth 1183.13 proc.”. Część rankingu mimo dobrych ogólnych prognoz ma nawet lekkie ujemne wartości, a CD Projekt wręcz rozbił bank.

Wiedźmin też dalej rozwijany

Oczywiście CD Projekt to nie tylko Cyberpunk 2077. Dopiero co firma wypuściła przeportowaną wspólnie z amerykańskim studiem poprzednią grę na Nintendo Switch. Tak, mowa o takiej produkcji jak Wiedźmin 3: Edycja kompletna. Już na start fani dostają na przenośnej konsoli wszystkie małe DLC i płatne większe dodatki. Zawartość jest taka jak na dużych platformach, ale możemy zabrać ze sobą Wiedźmina 3 wszędzie, nawet tam gdzie nie ma gniazdka z prądem.

d2irthn

Podziel się opinią

Share

d2irthn

d2irthn