Trwa ładowanie...

BlizzCon 2019. Nadchodzi Overwatch 2? Zobacz, co do tej pory wiemy

"Overwatch 2" to temat coraz częściej pojawiający się w mediach. Wciąż jednak niewiele wiadomo napewno, ale wiele przecieków pojawia się w niezależnych mediach, stąd możemy mieć nadzieję, że Blizzard faktycznie zapowie sporo zmian podczas tegorocznego BlizzConu.

BlizzCon 2019. Nadchodzi Overwatch 2? Zobacz, co do tej pory wiemyŹródło: Wikimedia Commons CC0
d3czh52
d3czh52

Tegoroczny BlizzCon może obfitować w wiele ważnych wiadomości, zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatnie problemy wizerunkowe firmy. Wśród najczęstszych plotek pojawia się temat "Diablo IV", reamstera "Diablo II" oraz nadchodzącego "Overtwach 2".

"Overwatch 2" czy "Overwatch Rodział 2"

Logo, które jakiś czas temu wypłynęło do sieci sugeruje, że możemy spodziewać się, że nadchodzi kolejna odsłona popularnej serii. Po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć je na azjatyckiej reklamie "Coca Coli":

Wikimedia Commons CC0
Źródło: Wikimedia Commons CC0

Nie wiadomo jednak czy Blizzard planuje wydać zupełnie nową, oddzielną grę czy raczej dużą aktualizację do obecnego "Overwatch", podobnie jak w ostatnim czasie został wydany "Fortnie: Rodział 2". Jak donoszą źródła przecieków, gra (lub aktualizacja) ma pojawić się w 2020 roku.

Zobacz też: 25 lat "Warcrafta" i 15 "World of Warcraft". Suweniry w Los Angeles

Czego spodziewać się po "Overwatch 2"?

Plotki sugerują, że możemy spodziewać się gry na nowym silniku. Na graczy czekać będzie zarówno tryb PvP oraz tryb PvE, który pozwoli poznać historię Overwatch opowiedzianą w 45 rozdziałach na których mają składać się 4 osobowe misje.

d3czh52

Poza tym, w sieci pojawiła się informacja, że w "Overwatch 2" postacie będziemy mogli rozwijać i wybierać dla nich odpowiednie umiejętności w zależności od zdobytego poziomu, co obrazuje poniża grafika, która wyciekła do sieci.

Wikimedia Commons CC0
Źródło: Wikimedia Commons CC0

Wiele przecieków sugeruje, że "Overwatch 2" ma być osobnym tytułem, jednak trudno jest w to wierzyć w momencie, kiedy zespół cały czas pracuje nad dużymi zmianami w obecnej grze, w tym nad nowymi postaciami, mapami oraz (jak głoszą plotki) nad nowym trybem gry. Nie tak dawno gracze otrzymali również długo wyczekiwany system blokowania ról oraz został odświeżony system otrzymywania punktów w grach rankingowych.

Wydaje się również mało prawdopodobne, by Blizzard planował podzielić społeczność na dwie części, dlatego o wiele bardziej skłaniam się do teorii, że "Overwatch 2" może być po prostu dużą aktualizacją lub DLC do aktualnej gry. Być może aktualizacja będzie znacząco wpływać na sam silnik gry, co pozwoli na wdrożenie niemożliwych dotąd rozwiązań.

d3czh52

"Overwatch" free to play

Jak donosi m.in. zagraniczny serwis Metro, "Overwatch" lub "Overwatch 2" mają być dostępne za darmo dla tych graczy, który kupili lub kupią jedną z części. "Overwatch" ma trafić do systemu free to play w momencie premiery "Overwatch 2" i będzie dostępny dla tych, którzy zakupią kolejną odsłonę serii. Podobnie gracze posiadający już "Overwatch" mają podobno otrzymać za darmo dostęp do nowej gry.

Nowości w "Overwatch", które zobaczymy na BlizzConie

Zgodnie z niepotwierdzonymi informacjami, które pojawiają się w sieci, Blizzard pokaże następujące nowości na BlizzConie:

  • zapowiedziana zostanie nowa postać - Sojourn lub Echo (znane fanom serii z animowanego filmu "Reunion" i eventu "Storm Rising")
  • zapowiedziana zostanie nowa mapa - Toronto
  • wprowadzony zostanie nowy tryb o nazwie "Push"
  • zostanie wyemitowany nowy film animowany

Jedno jest pewne, Blizzard na pewno postara się, żeby nie zabrakło emocji na zbliżającym się BlizzConie. O tym, ile prawdy jest w przeciekach o "Overwatch" dowiemy się już 1-2 listopada 2019 r podczas dedykowanego grze panelu.

d3czh52
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3czh52
Więcej tematów