ycipk-4inaga

Blizzard potwierdza zwolnienia. Wszystkie siły idą na Diablo 4 i Overwatch 2

W ostatnim czasie Blizzard opuściło trzech deweloperów - Dustin Browder, Eric Dodds oraz Jayson Chayes. Każdy z nich pełnił ważne role przy "StarCraft 2", "Hearthstone" czy "Heroes of the Storm". Bardzo prawdopodobne, że wszystkie siły są kierowane na nowe produkcje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Diablo 4 zadebiutuje na tegorocznym BlizzConie?
Diablo 4 zadebiutuje na tegorocznym BlizzConie? (Shutterstock.com)
ycipk-4inaga

Serwis Kotaku donosi, że Blizzard opuściło trzech doświadczonych deweloperów, co zostało potwierdzone przez rzecznika prasowego firmy:

- Tak, Eric, Dustin i Jason kilka miesięcy temu podjęli decyzję, aby opuścić Blizzard. Byli i zawsze będą uważani za członków rodziny Blizzarda, a my uwielbialiśmy z nimi pracować przez te wszystkie lata. Życzymy im wszystkiego najlepszego w przyszłości. - czytamy.

- Chcemy jednak, by było jasne, że gry Blizzarda zawsze powstawały dzięki wspólnemu wysiłkowi wielu utalentowanych, długoletnich kolegów z zespołu, którzy kontynuują tę dobrą pracę - dodaje rzecznik.

ycipk-4inaga

Chociaż nie ma potwierdzenia dla tych informacji, w sieci pojawiły się domysły, że odejście deweloperów było związane z anulowaniem kilku projektów Blizzarda. W maju anulowano dwie gry ze świata "StarCraft": strzelankę FPS o nazwie kodowej Ares oraz niezapowiedzianą grę mobilną.

Zobacz też: 25 lat "Warcrafta" i 15 "World of Warcraft". Suweniry w Los Angeles

Już wtedy Blizzard przyznał, że decyzja o skasowaniu projektów wynikała z chęci przekierowania sił na nowo powstającą odsłonę "Diablo". Bardzo prawdopodobne, że już na BlizzConie (1-2 listopada) zobaczymy oficjalną zapowiedź "Diablo IV", a w sieci coraz głośniej jest również o możliwej zapowiedzi "Overwatch 2".

ycipk-4inaga

Nie da się ukryć, że Blizzard wciąz walczy o poprawę wizerunku po tym, jak zaliczyła w ostatnim okresie kilka wpadek. Najgłośniejszą sprawą było ukaranie profesjonalnego gracza "Heartstone" za poparcie protestów w Hongkongu.

Polub WP Gry
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4inaga

ycipk-4inaga
ycipk-4inaga