Trwa ładowanie...

Blizzard odwołuje imprezę z okazji premiery Overwatch. Powodu możemy się domyślać

Najwyraźniej Blizzard boi się reakcji społeczności. To konsekwencje afery, jaka wybuchła, gdy twórcy zbanowali profesjonalnego zawodnika za to, że poparł protestujących w Hongkongu.

Blizzard odwołuje imprezę z okazji premiery Overwatch. Powodu możemy się domyślaćŹródło: Wikimedia Commons CC BY
d1cup93
d1cup93

16 października Blizzard w Nowym Jorku miał świętować premierę "Overwatch" w wersji na Nintendo Switch. Wydarzenie, na którym mieli pojawić się także gracze, zostało odwołane.

Możemy domyślać się, że Blizzard chce uniknąć przykrych niespodzianek. Przypomnijmy. Firma w zeszłym tygodniu zablokowała i ukarała profesjonalnego gracza "Hearthstone" za publiczne poparcie dla protestów w Hongkongu. Sytuacja odbiła się bardzo głośnym echem w branży. Gracze zaczęli masowo usuwać konta Batle.net, zawodowi komentatorzy e-sportowi solidaryzują się z "Blitzchungiem", a głos w sprawie zabrała również konkurencja - Epic Games.

Co może świadczyć o tym, że Blizzard czuje się niepewnie? Nie tylko reakcje w sieci. Dodajmy do tego fakt, że z oficjalnego sklepu zniknęła figurka Mei - jednej z postaci z "Overwatch", która w ostatnich dniach stała się symbolem trwających w Hongkongu protestów.

Zobacz też: 25 lat "Warcrafta" i 15 "World of Warcraft". Suweniry w Los Angeles

Łatwo wyobrazić sobie scenariusz, że w trakcie zaplanowanej imprezy pojawiają się napisy "Free Hongkong" czy uczestnicy przebrani za wiadomą postać z "Overwatch".

d1cup93

Co najciekawsze, już na początku listopada odbędzie się Blizzcon - największa impreza dla fanów studia. Blizzard ma problem, bo spora część sympatyków jest na studio wściekła. Co z wielkim świętem?

Oczywiście Blizzard próbuje załagodzić sytuację, dlatego zmniejszył karę zbanowanemu graczowi. Ten również niejako pomaga firmie, czego dowodem jest wydane oświadczenie. Chung "Blitzchung" Ng Wai podziękował firmie za zmniejszenie zawieszenia jego udziału w wydarzeniach turniejowych "Hearthstone" z rocznego okresu na 6 miesięcy.

d1cup93
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cup93
Więcej tematów