Trwa ładowanie...
d1p32yj
wolfenstein

Wolfenstein The Board Game. Polacy tworzą grę planszową na bazie kultowej serii strzelanek

Znudziły was sesje przed komputerem lub konsolą i wolicie bardziej zżyć się ze znajomymi, ale niekoniecznie grając w piłkę? Najlepiej połączyć to ze swoją pasją do gier. W tym roku na półkach pojawi się planszowa adaptacja Wolfensteina i tworzą ją Polacy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wolfenstein od gier wideo do planszowych. Za nowy projekt odpowiadają Polacy
Wolfenstein od gier wideo do planszowych. Za nowy projekt odpowiadają Polacy (Archon Studios)
d1p32yj

Gra planszowa projektantów z Piły to kolejne przedsięwzięcie, które chcieliby dofinansować podczas croudfundingowej zbiórki pieniędzy. Kampania ma ruszyć w tym roku. To nie pierwszy raz, kiedy zespół sięga po fundusze z Kickstartera, wcześniej udało się kilka odrębnych projektów.

W wywiadzie dla Polygon Michał Hartliński z Archon Studios zapewnił, że_ "Jesteśmy jedyną firmą w Europie oprócz Games Workshop, która jest w stanie tworzyć figurki do gier planszowych i bitewnych z tworzywa sztucznego. Nikt inny nie może tego zrobić."_ I faktycznie prace projektantów z Piły najłatwiej porównać do produktów Brytyjczyków. Są pełne detali i dobrze wykonane.

Archon Studios
Podziel się

Figurki, karty i mapa w planszowym Wolfensteinie

W Wolfenstein: The Board Game mamy zobaczyć 12 broni z kilkoma modułami, 9 rodzajów oponentów, rozbudowaną kampanię z głównymi misjami i zadaniami pobocznymi, a przede wszystkim ponad 50 figurek. Znajdzie się także sporo elementów kartonowych jak karty czy elementy planszy.

d1p32yj

Gra przygotowywana w uniwersum Wolfensteina mechaniką po części wzorowana jest na serii XCOM. Fabuła rozgrywa się jeszcze przed Wolfenstein 2: The New Colossus. Gracze będą mogli się wcielić nie tylko w samego B.J. Blazkowicza, ale też jego kilku towarzyszy. Znajdziemy również ikonicznych wrogów jak np. superżołnierze, przypominające mechaniczne psy panzerhunds czy samego fuhrera opakowanego w śmiercionośnego mecha.

Rozgrywka ma polegać na misjach, z których część będzie miała losowo generowane założenia. Nasze zadania niekoniecznie będą związane z wyeliminowaniem wszystkich przeciwników. Co więcej, trzeba działać w pewnym stopniu ostrożnie, ale też za bardzo się nie ociągać. Licznik czasu nie może dobić do zera, aby zaliczyć sukces.

d1p32yj

Podziel się opinią

Share

d1p32yj

d1p32yj