WP

Wiedźmin jako papierowa gra? Przetestuj sam, bo tego lata będzie za darmo

Dobre wieści dla tych, którzy chcieliby spróbować papierowych RPG, ale zawsze się bali. Tego lata zostanie wydana uproszczona wersja gry The Witcher Tabletop. Bezpłatna książeczka z zasadami będzie dostępna całkowicie za darmo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wiedźmin jako papierowa gra? Przetestuj sam, bo tego lata będzie za darmo
(Materiały prasowe)
WP

Do dyspozycji graczy zostanie oddany 24-stronicowy podręcznik, będący zbiorem najbardziej podstawowych zasad i spisem elementów. Dodatkowo pozwoli na wykreowanie swojej postaci z wiedźmińskiego uniwersum, jak również rozpoczęcie pierwszej startowej przygody. Gra ma zostać udostępniona za darmo w ramach Free RPG Day – inicjatywy promującej granie w tradycyjne gry wyobraźni bez prądu. Gra będzie dostępna od 15 czerwca.

"Gra fabularna The Witcher Tabletop była najlepiej sprzedającą się grą RPG podczas DriveThru RPG w 2018 roku. Cody Pondsmith i Lisa Pondsmith [twórcy – przyp.red.] są podekscytowani, że mogą zapewnić graczom prosty i darmowy punkt wejścia do gry…" – czytamy na stronie wydawcy.

Można oczywiście domyślać się, jaki jest cel tej kampanii – twórcy chcą zachęcić niezdecydowanych i początkujących graczy do zainteresowania się ich systemem. W pełnej wersji The Witcher Tabletop kosztuje 24,99 dol. Co istotne, polską wersję, odpowiednio okrojoną dla początkujących graczy, również można zdobyć za darmo. Starter można pobrać tutaj.

WP
Polub WP Gry
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP