Qaqwqwrqw
gry

Nowa gra w uniwersum Wiedźmina. Za darmo i do wydrukowania

Znakomicie, kolejna gra z uniwersum Wiedźmina. W dodatku za darmo! Zanim jednak gracze się zapalą, musimy coś wyjaśnić. Tym razem to papierowa gra wyobraźni, którą możemy pobrać ze strony wydawcy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa gra w uniwersum Wiedźmina. Za darmo i do wydrukowania
(Materiały prasowe)
Qaqwqwrqw

"Czy chcieliście kiedyś zagrać bardem o swadzie Jaskra, czarodziejką upartą jak Yennefer, krasnoludem zadziornym jak Zoltan czy wiedźminem podobnym do Geralta? Zatem zanurzcie się w świat zdrad, niegodziwości i intryg, w czas miecza i topora, ale też przyjaźni silniejszej niż stal, miłości mocniejszej od magii i aktów bohaterstwa rodzących się ze zwykłej ludzkiej przyzwoitości. W tym starterze znajdziecie wszystko, czego potrzebujecie na początek gry, w tym opis świata, skróconą mechanikę, uproszczone tworzenie postaci i krótką wprowadzającą przygodę, będącą wstępem do kampanii szykowanej przez Copernicus Corporation!" – czytamy w oficjalnym opisie.

Na 47 stronach zmieszczono krótki opis świata, zasady rządzące tym światem, jak również typy akcji oraz sposób, w jaki prowadzona jest walka. Dodatkowo możemy dzięki niemu stworzyć własną postać i zagrać w coś, co można określić mianem testowej przygody.

Autorem podręcznika jest Jakub Zapała, który stworzył je na podstawie "The Witcher TRPG" wydawnictwa Pondsmith & Pondsmith. Nie jest to jednak pierwsza próba przeniesienia świata Wiedźmina na papierowy system RPG. W 2001 roku nakładem wydawnictwa MAG ukazał się podręcznik "Wiedźmin: Gra Wyobraźni", oparty na cyklu książkowym i opowiadaniach.

Qaqwqwrqw
Polub WP Gry
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw