Trwa ładowanie...
d3xy42r

Wiedźmin 4. CD Projekt RED po raz kolejny potwierdza nową część

CD Projekt RED nie zamierza skupiać się wyłącznie na "Cyberpunk 2077". Zgodnie z powiedzeniem, że nie zabija się kury znoszącej złote jaja, w przyszłości powstaną kolejne części serii "Wiedźmin".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie tylko Cyberpunk 2077. Będą kolejne części "Wiedźmina"
Nie tylko Cyberpunk 2077. Będą kolejne części "Wiedźmina" (Materiały prasowe)
d3xy42r

Tym razem potwierdza to raport finansowy spółki. W nim CD Projekt zaznacza:

Layer 1

Czynnikiem kluczowym dla utrzymania w przyszłości dotychczasowej wysokiej dynamiki rozwoju segmentu CD PROJEKT RED jest dalsze rozwijanie wewnętrznej umiejętności produkowania gier najwyższej światowej klasy i jakości, w połączeniu ze zdolnością efektywnej komunikacji z graczami na całym świecie. Od strony zarządzania realizowanymi projektami posiadanie dwóch linii produktowych – Wiedźmin/The Witcher i Cyberpunk oraz niezależnych zespołów deweloperskich będzie umożliwiać prowadzenie równoległej produkcji poszczególnych projektów i wyrównanie planu wydawniczego w kolejnych okresach

CD Projekt

Kluczowy fragment to "posiadanie dwóch linii produktowych – Wiedźmin/The Witcher i Cyberpunk". CD Projekt wyraźnie zaznacza, że "Wiedźmin 3: Dziki Gon" nie było ostatnią częścią serii. A jedynie, co wcześniej sugerowano, zamknięciem historii Geralta.

d3xy42r

Zobacz też: Cyberpunk 2077: Oto, czego dowiedzieliśmy się z dotychczasowych relacji

No właśnie - potwierdzenie kolejnych "Wiedźminów" nie powinno być zaskoczeniem, skoro Adam Kiciński z CD Projekt RED mówił o tym już w 2017 roku.

- Cały czas mamy do niego prawa. Trudno sobie wyobrazić, że zainwestowaliśmy 15 lat życia, miliony dolarów na promocję i potem nagle zapomniamy. Fani by nam nie wybaczyli. Inwestorzy by nam nie wybaczyli. Ale musimy wymyślić coś fajnego - mówił o serii "Wiedźmin" w jednym z wywiadów.

d3xy42r

W podobnym tonie wypowiadał się w 2018 roku, więc nie mogło być mowy o zmianie planów.

Nową część "Wiedźmina" powinniśmy zobaczyć do 2021 roku - wynika ze strategii spółki. Wprawdzie chodzi o "dużą wysokobudżetową produkcję", ale skoro "Wiedźmin" ciągle jest w planach Polaków, to wiadomo, o jakim tytule mowa.

Zresztą nawet gdyby CD Projekt RED myślało o porzuceniu "Wiedźmina", to z biznesowego punktu widzenia byłby to krok co najmniej nierozsądny. W pierwszym półroczu 2019 "Wiedźmin 3: Dziki Gon" sprzedaje się lepiej niż w analogicznym okresie 2018. Sprzedaż gry mającej cztery lata nie maleje, tylko rośnie - rzadki widok. Pokazujący jakość CD Projekt RED i moc marki "Wiedźmin". A ta będzie tylko zyskiwać, chociażby w związku z premierą serialu Netflksa.

d3xy42r

Podziel się opinią

Share
d3xy42r
d3xy42r
Więcej tematów