ycipk-1bqvyy

Wiedźmin 4. CD Projekt RED po raz kolejny potwierdza nową część

CD Projekt RED nie zamierza skupiać się wyłącznie na "Cyberpunk 2077". Zgodnie z powiedzeniem, że nie zabija się kury znoszącej złote jaja, w przyszłości powstaną kolejne części serii "Wiedźmin".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie tylko Cyberpunk 2077. Będą kolejne części "Wiedźmina"
Nie tylko Cyberpunk 2077. Będą kolejne części "Wiedźmina" (Materiały prasowe)
ycipk-1bqvyy

Tym razem potwierdza to raport finansowy spółki. W nim CD Projekt zaznacza:

Layer 1

Czynnikiem kluczowym dla utrzymania w przyszłości dotychczasowej wysokiej dynamiki rozwoju segmentu CD PROJEKT RED jest dalsze rozwijanie wewnętrznej umiejętności produkowania gier najwyższej światowej klasy i jakości, w połączeniu ze zdolnością efektywnej komunikacji z graczami na całym świecie. Od strony zarządzania realizowanymi projektami posiadanie dwóch linii produktowych – Wiedźmin/The Witcher i Cyberpunk oraz niezależnych zespołów deweloperskich będzie umożliwiać prowadzenie równoległej produkcji poszczególnych projektów i wyrównanie planu wydawniczego w kolejnych okresach

CD Projekt

Kluczowy fragment to "posiadanie dwóch linii produktowych – Wiedźmin/The Witcher i Cyberpunk". CD Projekt wyraźnie zaznacza, że "Wiedźmin 3: Dziki Gon" nie było ostatnią częścią serii. A jedynie, co wcześniej sugerowano, zamknięciem historii Geralta.

ycipk-1bqvyy

Zobacz też: Cyberpunk 2077: Oto, czego dowiedzieliśmy się z dotychczasowych relacji

No właśnie - potwierdzenie kolejnych "Wiedźminów" nie powinno być zaskoczeniem, skoro Adam Kiciński z CD Projekt RED mówił o tym już w 2017 roku.

- Cały czas mamy do niego prawa. Trudno sobie wyobrazić, że zainwestowaliśmy 15 lat życia, miliony dolarów na promocję i potem nagle zapomniamy. Fani by nam nie wybaczyli. Inwestorzy by nam nie wybaczyli. Ale musimy wymyślić coś fajnego - mówił o serii "Wiedźmin" w jednym z wywiadów.

ycipk-1bqvyy

W podobnym tonie wypowiadał się w 2018 roku, więc nie mogło być mowy o zmianie planów.

Nową część "Wiedźmina" powinniśmy zobaczyć do 2021 roku - wynika ze strategii spółki. Wprawdzie chodzi o "dużą wysokobudżetową produkcję", ale skoro "Wiedźmin" ciągle jest w planach Polaków, to wiadomo, o jakim tytule mowa.

Zresztą nawet gdyby CD Projekt RED myślało o porzuceniu "Wiedźmina", to z biznesowego punktu widzenia byłby to krok co najmniej nierozsądny. W pierwszym półroczu 2019 "Wiedźmin 3: Dziki Gon" sprzedaje się lepiej niż w analogicznym okresie 2018. Sprzedaż gry mającej cztery lata nie maleje, tylko rośnie - rzadki widok. Pokazujący jakość CD Projekt RED i moc marki "Wiedźmin". A ta będzie tylko zyskiwać, chociażby w związku z premierą serialu Netflksa.

ycipk-1bqvyy
Polub WP Gry
ycipk-1bqvyy
ycipk-1bqvyy
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1bqvyy