Trwa ładowanie...
d2ellzc

Cyberpunk 2077 w produkcji, a CD Projekt RED zarabia. Wiedźmin 3 sprzedaje się lepiej niż w 2018 roku

Chociaż od premiery minęły już cztery lata, to Wiedźmin 3 ciągle cieszy się sporym zainteresowaniem. A w 2019 roku większym niż w poprzednim. Efekt Cyberpunk 2077 czy może serialu od Netfliksa?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Duży news od CD Projekt RED. "Wiedźmin 3" trafi na Nintendo Switch
Duży news od CD Projekt RED. "Wiedźmin 3" trafi na Nintendo Switch (Materiały prasowe)
d2ellzc

- W pierwszych sześciu miesiącach tego roku gracze kupili nawet więcej kopii trzeciej części Wiedźmina niż w analogicznym okresie zeszłego roku – komentuje Piotr Nielubowicz, Wiceprezes Zarządu CD PROJEKT ds. finansowych.

Nie wiemy dokładnie, ile sztuk sprzedano, ale wynik musi cieszyć. Tym bardziej, że przekłada się na finanse. Z raportu finansowego wynika, że w pierwszej połowie 2019 r. Grupa Kapitałowa CD PROJEKT wypracowała 214,4 mln zł przychodów ze sprzedaży, co przełożyło się na 51,7 mln zł zysku netto. Spora w tym zasługa właśnie "Wiedźmina".

Owszem, trzeba pamiętać, że "Wiedźmin 3: Dziki Gon" w 2019 roku dostępny był w licznych promocjach i wyprzedażach. Kosztował stosunkowo niewiele. Do studia nie trafia więc taka sama kwota, co w pierwszych miesiącach od premiery.

d2ellzc

Zobacz też: Cyberpunk 2077: Oto, czego dowiedzieliśmy się z dotychczasowych relacji

To jednak wciąż duży sukces, bo mamy do czynienia z grą, która na rynku jest od dłuższego czasu. Sprzedaż nie maleje, ba, jest w stanie przebić wynik z ubiegłego roku.

d2ellzc

Niewykluczone, że to zasługa Cyberpunk 2077. Szum wokół CD Projekt RED jest duży, więc wielu chce sprawdzić, dlaczego ludzie tak ekscytują się pracą Polaków.

Być może to również efekt serialu, który produkuje Netflix. Możemy się domyślać, że po premierze sprzedaż gry z 2015 roku może jeszcze podskoczyć. A dodajmy do tego "Gwint" - nowi fani Geralta mogą odkryć, że wiedźmińskich produkcji od CD Projekt RED jest więcej.

Na dodatek niedługo na Nintendo Switch ukaże się "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Mogłoby się wydawać, że CD Projekt RED teraz wyłącznie nastawia się na zyski związane z "Cyberpunk 2077", a tymczasem "stara" seria jest sporym wsparciem.

d2ellzc

Nie mogą więc dziwić słowa, że prędzej czy później kolejny "Wiedźmin" od CD Projekt RED. To zbyt dochodowa i popularna marka, by z niej zrezygnować. Nawet na rzecz równie dobrze zapowiadającego się "Cyberpunk 2077".

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d2ellzc

d2ellzc
d2ellzc