Trwa ładowanie...
d1p32yj

Wiedźmin 3 na PC i Nintendo Switch za jednym zamachem. CD Projekt RED dodał integrację save'ów

Czy myśleliście kiedyś o tym, aby nie przechodzić Wiedźmina 3 osobno na swoim PC i konsoli Nintendo Switch? Widać CD Projekt RED miał już dawno takie zamiary. Nowy patch umożliwia korzystanie z jednej puli zapisów gry.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Wiedźmin: Dziki Gon" na Nintendo Switch
"Wiedźmin: Dziki Gon" na Nintendo Switch (Materiały prasowe)
d1p32yj

Przy okazji aktualizacji 3.6 na Nintendo Switch, Wiedźmin 3 otrzymał integracje zapisów pomiędzy Switchem, Steamem i należącą do REDów platformą GOG. Studio podkreśla jednak, że modowanie gry może uniemożliwić przenoszenie save'ów. Oczywiście nie musi, ale jest szansa, że zapisy wykonane na modyfikacjach z PC nie będą działać na konsoli Nintendo. Poza tym nie można zmieniać nazw plików.

Integracja z zapisami gry z PC i poprawki błędów

To oczywiście nie jedyne nowości. CD Projekt RED poprawił też optymalizację wydajności, wyeliminował różne pomniejsze problemy, dodał więcej opcji graficznych, obsługę sterowania dotykowego czy kolejne języki w wersji kinowej. Oczywiście to ostatnie raczej mało nas interesuje - język polski był już wcześniej wspierany w Wiedźminie 3 na konsoli Nintendo Switch.

Poprawka to niewątpliwie spełnienie marzeń wielu graczy. Tak, oczywiście można dokować swojego Switcha do bazy podpiętej pod telewizor czy monitor, ale to nie takie same wrażenia, jak przy ogrywaniu tej gry RPG na porządnym komputerze, najlepiej w rozdzielczości 4K. Teraz w domu mamy pełnię jakości na PC, a wybierając się na miasto czy nawet do przydomowego ogrodu, zbieramy ze sobą Switcha i kontynuujemy grę, nie musimy prowadzić dwóch niezależnych wątków.

d1p32yj

Podziel się opinią

Share

d1p32yj

d1p32yj