Trwa ładowanie...
d43ginq

Nintendo Switch coraz popularniejszy. Polskie studia widzą potencjał, coraz częściej przygotowują gry na switcha

Kto jest wygranym obecnego rynku konsol? Sony, ale drugi wcale nie jest Microsoft, tylko Nintendo ze swoim niepozornym Switchem, który i tak wyszedł później niż w pełni stacjonarna konkurencja. Coraz częściej słyszy się, że Polacy zabierają się za Switcha.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo polskich firm jest związanych z grami na Nintendo Switch
Nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo polskich firm jest związanych z grami na Nintendo Switch (Nintendo)
d43ginq

Polskie akcenty na Nintendo Switch to nie tylko gry od CD Projekt RED jak Wiedźmin 3 czy karciana Wojna krwi. Polscy wydawcy czy twórcy gier (a nawet firmy tylko portujące pracę innych studiów) coraz chętniej sięgają po mobilną platformę Nintendo.

Mniej kasowe niż Wiedźmin przykłady z polskimi wątkami, ale ciągle kojarzone przez wielu graczy, to chociażby Zaginięcie Ethana Cartera, My Memory of Us, Observer, We. The Revolution, 60 Seconds!, Layers of Fear: Legacy czy całe szerokie portfolio gier stworzonych lub wydanych przez Warszawiaków z 11 bit studios - This War of Mine, Beat Cop, Moonlighter czy Children of Morta.

W Polsce tworzy się, portuje i wydaje więcej na Switcha niż może się nam wydawać

To oczywiście nie wszystkie gry stworzone lub wydawane przez firmy z naszego kraju. Co ciekawe wiele zagranicznych tytułów jest portowanych w Polsce. Prym w tym wiodą Crunching Koalas, Forever Entertainment, SimFabric czy Ultimate Games, ale studiów z kraju nad Wisłą zajmujących się przekładaniem produkcji z dużych platform na realia Nintendo Switch jest sporo więcej. Czasem nawet jedno polskie studio zleca port swojej gry innemu rodzimemu (jak to miało miejsce np. z This War of Mine, którego wersję Switch przygotowało Crunching Koalas, a nie samo 11 bit studios).

d43ginq

Dość często na naszą redakcyjną skrzynkę spływają informacje o zapowiedzi lub nowych informacjach na temat mało znanych tytułów od polskich twórców, którzy przygotowują je właśnie na Nintendo Switch. Okazuje się, że mniej medialne firmy mogą być prawdziwymi potentatami na tym poletku, a Wiedźmin czy 11 bit studios to tylko wierzchołek góry lodowej i tylko wycinek bardziej rozpoznawanych tytułów z całego switchowego worka.

Na naprawdę dużego gracza (i to nie tylko na samym polskim gruncie) w produkcjach na przenośne Nintendo wyrasta Forever Entertainment. Jakiś czas temu nawet pisaliśmy, że firmie zlecono wskrzeszenie kultowej marki Panzer Dragoon, która gościła na kilku urządzeniach, ale jej historia oryginalnie wiąże się z Segą Saturn. Teraz odświeżona wersja ma pojawić się na Nintendo Switch jeszcze tego roku, choć konkretnego terminu premiery na razie brak.

d43ginq

Podziel się opinią

Share

d43ginq

d43ginq