Trwa ładowanie...

Wczoraj PlayStation świętowało urodziny. Teraz rekord Guinessa dla całej rodziny

Sony ma kolejne powody do świętowania. Przy okazji 25-lecia PlayStation ogłoszono, że seria PS została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa. Żadna inna linia konsol nie była tak rozchwytywana jak Sony PlayStation.

Wczoraj PlayStation świętowało urodziny. Teraz rekord Guinessa dla całej rodzinyŹródło: iStock.com
d3a1h3w
d3a1h3w

Co prawda w ujęciu całkowitym Sony przegrywa z jeszcze dłużej będącym na rynku konsol Nintendo, ale konkurencyjna firma miała różne linie, w dodatku nie tylko stacjonarne - Ninendo64, SNES, GameCube, Game Boy, Switch… W wielu przypadkach nie była to tak wieloletnia seria produktów jak PlayStation jak i nie opierała się o rozgrywkę przed TV.

Chodzi wyłącznie o konsole stacjonarne. PS Vita czy PSP podniosłyby wynik. A i bez tego, to ponad 450 milionów sztuk. Nie można tego podważać, Japończycy odpowiedzialni za PlayStation mają najlepsze na świecie zajęcie do konsol stacjonarnych. Tym bardziej, że to PS2 do tej pory ma miano najlepiej sprzedającej się konsoli, a nie jakiś produkt Nintendo.

W bezpośrednim porównaniu całości dorobku maszynek do grania (niezależnie od serii i przeznaczenia), to Nintendo wygrywa z szacunkami powyżej 750 milionów. Sony też wypada świetnie, bo około 540 milionów. To ogromny wynik, jednak daleki od rywala.

Sony dostało nawet gratulacje i życzenia z okazji 25-lecia PlayStation od komitetu Guiness World Records. "Szczęśliwe rocznicy PlayStation!". W końcu poza prywatnymi ludźmi, nagrody Księgi rekordów Guinnessa są przyznawane nie tylko firmom i produktom, ale nawet naturalnym zjawiskom. A to wszystko od 1955 roku.

d3a1h3w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a1h3w
Więcej tematów