Trwa ładowanie...

Tylu polskich premier dawno nie było. O jednej na pewno będzie głośno

Polska branża gier się rozwija, a najlepszym dowodem na to jest liczba premier, które ukażą się w samym tylko marcu. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na "Frostpunk".

Tylu polskich premier dawno nie było. O jednej na pewno będzie głośnoŹródło: Materiały prasowe
d5ai353
d5ai353

Portal graczpospolita.pl policzył, ile polskich gier ukaże się w marcu. Liczba naprawdę robi wrażenie, bo w tym miesiącu swoją premierę będzie miało aż 29 tytułów. To najlepiej świadczy o tym, jak dynamicznie rozwija się rodzima branża. Jeszcze kilka lat temu kilka premier w roku było powodem do świętowania, tymczasem dziś prawie 30 gier ukazuje się tylko w jednym.

Zestawienie marcowych premier obejmuje też tytuły, które wcześniej ukazały się na innych platformach, ale debiutują na kolejnych. To też świadczy o tym, że polskie gry cieszą się zainteresowaniem, stają się dostępne na kolejnych sprzętach i więcej osób ma okazję w nie zagrać. Kolejny dowód na rozwój branży

Oczywiście nie wszystkie będą hitami na miarę "Wiedźmina". Ale szczególną uwagę warto zwrócić na "Frostpunk", czyli kolejną produkcję autorów rewelacyjnego "This War of Mine". Tym razem trafimy do świata ogarniętego mrozem, ale znowu najważniejsza będzie walka o przeżycie. Przekonamy się, że sama chęć uniknięcia zamarznięcia nie wystarczy, by funkcjonować jako społeczność. Natkniemy się na rozmaite ekonomiczne i moralne problemy, skonfrontujemy też nasze decyzje z potrzebami ludzi. Przy pomocy dekretów ustalimy, czy dzieci mają pracować. Albo czy leczyć tych, którzy ulegli wypadkowi podczas pracy. Każda decyzja będzie miała realny wpływ na nastroje społeczeństwa i tylko od naszych decyzji zależy, czy przetrwamy. Grę już widzieliśmy w akcji i bardzo nam się podoba. Czekamy mocno na premierę!

Według serwisu graczpospolita.pl, w 2018 może pojawić się nawet 200 polskich gier. I wiele z nich powinno zbierać na świecie pozytywne opinie. Które? Sprawdźcie nasze przewidywania.

d5ai353
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5ai353
Więcej tematów