Trwa ładowanie...

Telltale Games ogłosiło upadłość. Jakie są dalsze losy ich produkcji?

Telltale Games, producent gier komputerowych znanych z takich tytułów jak „The Walking Dead” czy „Wolf Among Us”, ogłosił bankructwo. Informacje oficjalnie potwierdził CEO firmy, Pete Hawley.

Share
Telltale Games ogłosiło upadłość. Jakie są dalsze losy ich produkcji?Źródło: Facebook.com
d35o71u

Produkcje Telltale Games cieszyły się ogromną popularnością. Jednak nie miało to przełożenia na wyniki sprzedaży. Pozytywne recenzje ze strony graczy nie wpłynęły na większą dochodowość.

Niezbyt dobrze wpłynęło to również na strukturę zatrudnienia w firmie. Z 250 osób pracujących dla Telltale Games zostało jedynie 25. Cała reszta została zwolniona. Kalifornijskie studio, które ma na koncie takie produkcje jak „The Walking Dead” czy „The Wolf Amongs Us” zniknie z rynku gier komputerowych. Informacje o rzekomych problemach organizacji rozpowszechniane były social mediach przez byłych pracowników Telltale.

Informacja została potwierdzone na twitterowym koncie Telltale Games:

d35o71u

„To był niesamowicie trudny rok dla Telltale. Pracowaliśmy nad tym, aby ustawić firmę na nowym kursie. Niestety, zabrakło nam czasu. W tym roku wydaliśmy kilka naszych najlepszych treści i otrzymaliśmy ogromną liczbę pozytywnych opinii , ale ostatecznie nie przekładało się to na sprzedaż. Z trudem obserwujemy także, jak nasi przyjaciele rozpowszechniają naszą historię w branży gier” – napisano na oficjalnym koncie na Twitterze.

Pozostaje również kwestia współpracy z Netflixem, z którym Telltale miało wyprodukować dwie gry. Jedną opartą na serialu „Strangers Things”, a druga to „Minecraft: Story Mode”. Platforma z filmami poinformowała, że zapowiadane tytułu ujrzą światło dzienne, jednak kto inny zajmie się ich produkcją.

Nadal nie wiadomo co z pozostałymi wydawnictwami Telltale Games. Firma nie odniosła się jeszcze co do swojej przyszłości wydawniczej. Jednak według nieoficjalnych źródeł, najbardziej oczekiwane produkcje – finałowy sezon „The Walking Dead” oraz druga część „The Wolf Among Us” prawdopodobnie nie doczekają się kontynuacji.

d35o71u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35o71u
Więcej tematów